Sterylizacja (10)

Sortuj według
Sterylizacja

Sterylizacja

Butelka dla dziecka to niezbędne akcesorium w każdym domu, w którym znajdują się małe dzieci. Ze względu na to, że są przeznaczone dla najmłodszych i bardzo często używane, należy szczególnie dbać o ich higienę. Wielu świeżo upieczonych rodziców najmłodszych pociech często nie widzi sensu w nabywaniu takich urządzeń, jednak są one niezmiernie ważne ze względu na szybki rozwój bakterii na butelkach z resztkami jedzenia – nawet te najdokładniej umyte pod bieżącą wodą mogą nadal być narażone na rozkład substancji pokarmowych. Dlatego, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, warto jest zainwestować w urządzenie, które pozwoli rodzicom świadomie zadbać o ich pociechy. W tym celu producenci artykułów dziecięcych stworzyli sterylizatory do butelek, które przeznaczone są do dezynfekcji zarówno smoczków dla dzieci, jak i pojemników. Ich różne warianty znajdziesz w tej zakładce na stronie.


Co charakteryzuje dobry sterylizator do butelek?


Sterylizator do butelek dla dzieci to tzw. wyparzacz do butelek. Takie urządzenie ułatwia dezynfekowanie ich całej powierzchni. Zabijanie bakterii przy użyciu sterylizatorów polega na eliminowaniu ich za pomocą pary o wysokiej temperaturze. Największym plusem wyparzaczy jest czas sterylizacji, który trwa kilka minut, dzięki czemu butelka jest bardzo szybko gotowa do kolejnego użycia - maluszek nie musi więc czekać do momentu, aż zostanie nakarmiony, a rodzice są spokojniejsi z tego powodu. Wielu rodziców wyparza niemowlęce butelki jedynie przed pierwszym użyciem w obawie o bakterie pochodzące z różnych etapów produkcji bądź z półek sklepowych. Jednak to zdecydowanie za mało, ponieważ późniejsze użytkowanie nie jest pozbawione dalszego rozwoju bakterii. W tym celu z pomocą przychodzą m.in. popularne sterylizatory parowe.


Dostępne w sprzedaży sterylizatory oferują nie tylko możliwość wyparzania butelek, ale również niektórych spośród innych dziecięcych gadżetów. Znakomitym rozwiązaniem są zastosowane w niektórych sterylizatorach wypustki – służą one do umiejscowienia na nich smoczka, by ten również mógł zostać zdezynfekowany i gotowy do dalszego, bezpiecznego użytkowania. W zależności od mocy urządzenia proces sterylizacji może dokonać się w różnym czasie. Sterylizatory cechują także różne pojemności, zależne od kształtów i pojemności butelek, do których oczyszczania są przeznaczone.


Jaki sterylizator wybrać?


Istnieje wiele rodzajów produktów tego typu, dlatego czasami niełatwo jest zdecydować się, który wybrać. Najbardziej popularne są elektryczne sterylizatory do butelek. W przypadku takiego urządzenia butelkę należy włożyć do pojemnika sterylizatora, następnie wlać do niego wodę, by mogła wytworzyć się para. Wysoka temperatura pozwoli dobrze oczyścić butelkę. Warto jednak wiedzieć, że elektryczne sterylizatory parowe mogą różnić się od siebie specyfikacją i możliwościami, dlatego przez zakupem dobrze jest poczytać opinie i poradzić się specjalisty.


Coraz częściej wielu rodziców decyduje się na wybór innego rodzaju urządzenia, które wykorzystuje moc działania popularnej mikrofalówki. Kuchenka, która na co dzień służy do szybkiego podgrzewania posiłków może również posłużyć do odkażenia butelek! Taki sterylizator mikrofalowy – jak sama nazwa wskazuje – umieszcza się właśnie w mikrofalówce, z której sprzęt czerpie niezbędną energię cieplną. Oznacza to, że można tych sterylizatorów używać w każdym miejscu, w którym dostępna jest mikrofalówka, a one same nie wymagają podłączenia do prądu. Porządny sterylizator do mikrofali również znajdziesz na naszej stronie.


Podgrzewacz i sterylizator 2w1?


W ostatnim czasie na popularności zyskuje ciekawe rozwiązanie, które łączy zarówno odkażanie jak i ogrzewanie posiłków: podgrzewacz i sterylizator 2w1. Takie urządzenie pozwala szybko cieszyć się ciepłym obiadkiem i często także utrzymać temperaturę pokarmu, a następnie równie szybko odkazić używaną butelkę lub smoczek. Dzięki niemu świeżo upieczeni rodzice zaoszczędzą czas oraz miejsce w domu – brak konieczności kupowania dwóch różnych urządzeń to znakomita opcja dla niewielkich pomieszczeń, która pozwala utrzymać porządek, a przede wszystkim – zachować dobre zdrowie i podnieść bezpieczeństwo dziecka podczas karmienia.