Patyczki do uszu dla dzieci i niemowląt

  (17)

Kompletując wyprawkę dla malucha, zwróć szczególną uwagę na akcesoria higieniczne takie jak waciki czy patyczki do uszu dla niemowląt i dzieci. Takie artykuły powinny być przeznaczone specjalnie dla najmłodszych i uwzględniać ich potrzeby oraz budowę ciała.

Sortuj według
Patyczki higieniczne

Patyczki higieniczne

Patyczki higieniczne w codziennej pielęgnacji dziecka

Patyczki do uszu dla dzieci przydają się do czyszczenia uszu (tylko zewnętrznej części!), oczu, nosa i pępka. Za ich pomocą możesz również nanosić punktowo na skórę dziecka środki lecznicze.

Patyczki do uszu dla niemowląt — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Patyczki do uszu dla dzieci przede wszystkim powinny posiadać końcówkę o wyprofilowanym kształcie z ogranicznikiem. Uniemożliwia on wsunięcie patyczka zbyt głęboko i uszkodzenie błony bębenkowej w uchu lub śluzówki w nosku. Warto wybrać produkt z ekologicznych i biodegradowalnych materiałów.

Patyczki do uszu dla dzieci — jak bezpiecznie stosować?

Uszy malucha powinno się czyścić nie częściej 2-3 razy w tygodniu. Jak to robić? Gdy dziecko jest spokojne, ułóż je na boku, aby mieć swobodny dostęp do ucha. W czasie zabiegu higienicznego zachowaj szczególną ostrożność i pamiętaj, że patyczki do uszu dla niemowląt pomogą Ci usunąć tylko tę woskowinę, która samoczynnie wypłynęła na zewnątrz. Nie wkładaj ich do przewodu słuchowego, aby nie uszkodzić błony ani nie doprowadzić do powstania korka woskowinowego. Grozi to infekcją oraz pogorszeniem słuchu. Małżowinę uszną u malucha możesz także przemyć, wykorzystując płatki kosmetyczne dla niemowląt.