Szczotki i grzebyki do włosów dla dzieci

  (16)

Dziecięce włosy są niezwykle delikatne. Zarówno kręcone, jak i proste łatwo się plączą, a rozczesanie ich to dla rodziców duże wyzwanie. Na szczęście dobrze dobrana szczotka do włosów dla dzieci pomoże uporać się z problemem bez krzyku, płaczu i bólu.

Sortuj według
Szczotki i grzebyki

Szczotki i grzebyki

Szczotka do włosów dla dzieci — pielęgnacja włosów dziecka

Włosy i skóra głowy malucha są bardzo delikatne, dlatego do ich pielęgnacji musisz używać specjalnej szczotki do włosów dla dzieci. Dlaczego? Szczotki i grzebienie dla dorosłych często zawierają twarde i ostre elementy, które mogą uszkodzić skórę dziecka (szczególnie u niemowląt z niezrośniętym ciemiączkiem). Pamiętaj też, że szczotka do włosów dla niemowlaka powinna być bardziej miękka i delikatna niż ta dla starszego dziecka.

Szczotka do włosów dla niemowlaka — jaką wybrać?

Na rynku znajdziesz wiele szczotek przeznaczonych dla maluchów. Chociaż ładna, kolorowa szczotka do włosów dla dzieci z pewnością może uatrakcyjnić codzienne czesanie, jednak nie kieruj się tylko wyglądem produktu. Przed zakupem zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy szczotka:

  • ma miękkie włosie (najlepiej naturalne, kozie),
  • nie zawiera ostrych i twardych elementów,
  • jest wykonana z hipoalergicznych materiałów bezpiecznych dla niemowlaka.

Szczotki do włosów dla dzieci często występują w zestawie z grzebieniem z zaokrąglonymi ząbkami, nie powodujących podrażnień. A jeśli u Twojego malucha pojawią się wszy lub gnidy, warto sięgnąć po elektroniczny lub elektrostatyczny grzebień, który pomoże w pozbyciu się pasożytów.

Higiena szczotek do włosów dla dzieci

Higiena szczotek do włosów dla dzieci nie jest zbyt skomplikowana. Przed pierwszym użyciem warto sparzyć ją wrzątkiem, a potem umyć delikatnym mydłem dla dzieci. Producenci zazwyczaj dodają do szczotki instrukcję, jak dbać o jej czystość — warto zapoznać się z tymi informacjami, aby nie uszkodzić włosia albo rączki.

Szczotka do włosów dla dzieci, gdy pojawia się ciemieniucha

Ciemieniucha (łagodna odmiana łojotokowego zapalenia skóry) to częsta przypadłość u niemowląt. Charakteryzuje ją nadmierne łuszczenie się skóry, najczęściej w rejonie ciemiączka, czoła, brwi, uszu oraz w okolicy pieluszkowej. Co na ciemieniuchę zalecają lekarze? Tak naprawdę leczenie nie jest skomplikowane. W wyczesywaniu łusek pomoże miękka szczotka do włosów dla niemowlaka wykonana z polipropylenu klasy medycznej oraz preparaty rozmiękczające naskórek z parafiną, wazeliną lub oliwą z oliwek. U starszych malców z łojotokowym zapaleniem skóry można zastosować dostępne bez recepty szampony dla dzieci z dziegciem i siarczkiem selenu.