Krople na kolki dla noworodków - Leki na kolki u niemowląt

  (17)
Sortuj według
Kolka

Kolka

Kolka u dziecka to bardzo powszechne zjawisko, które wywołuje wiele nieprzyjemnych doświadczeń zarówno u malucha, jak i u jego rodziców. Nieprzespane noce, zmęczenie i płacz towarzyszą tej dolegliwości bezustannie, a co za tym idzie nie pozwalają cieszyć się codziennym rozwojem dziecka. Każde niemowlę jest inne i nigdy nie można być pewnym co na kolkę u dziecka pomoże, a co może spotęgować ból.



Kolka u dzieci – jak leczyć?

Kolka to problem powszechny, ale nie jest on jednoznaczny. Trudno jest tak naprawdę zdiagnozować co ją wywołuje i niełatwo jest wybrać odpowiedni sposób leczenia, ponieważ niemowlę nie jest w stanie dokładnie opisać co czuje. Właśnie z tego powodu farmaceutyki dobierane są indywidualnie do każdego małego pacjenta. Nie powinno się samodzielnie eksperymentować, jeśli chodzi o metody uśmierzania dolegliwości maleństwa, nawet jeśli znane nam sposoby mają długoletnią tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Jest to niebezpieczne przede wszystkim dlatego, że na półkach możemy znaleźć bardzo wiele różnych specyfików, takich jak zawiesina na kolkę dla dzieci, herbatka na kolkę czy krople, więc bez wiedzy medycznej nie ma pewności, że wybierzemy dobrze. Warto wziąć też pod uwagę, że każdy ze środków jest przeznaczony dla konkretnej grupy wiekowej, dlatego na półkach znajdują się m.in. krople na kolkę u niemowląt i krople na kolkę dla noworodka.

Podobnie w asortymencie znajduje się herbatka na kolkę u niemowląt i u noworodków, więc trzeba być bardzo ostrożnym podczas wybierania konkretnego środka. Niedopasowany do wieku preparat może w najlepszym wypadku nie zadziałać, a w najgorszym spotęgować dolegliwości, dlatego lepiej unikać ryzyka.



Co na kolki – jak wybierać leki?

Do ataku kolki najczęściej dochodzi u niemowląt w wieku od mniej więcej 4. tygodnia życia. Ataki mogą występować nawet do 6. miesięcy. Objawami pojawienia się kolki jest płacz, wzdęty brzuszek, podkurczone nóżki, gazy, a nawet wymioty. Apteki oferują naprawdę duży wybór jeżeli chodzi o preparaty na kolki u dzieci. Krople na kolkę u noworodka mogą być podane dziecku w każdym momencie – przed posiłkiem, podczas karmienia lub po podaniu jedzenia – wszystko zgodnie z instrukcją producenta znajdującą się na opakowaniu lub w ulotce. Te preparaty najczęściej występują w formie leków lub wyrobów medycznych.

Jakie jest ich działanie? Składniki redukują napięcie pęcherzyków gazowych zawartych w jedzeniu i w śluzie układu pokarmowego. W ten sposób przyczyniają się do zniknięcia wzdęć, bólu i reszty nieprzyjemnych dolegliwości. Krople na kolki, jako produkty przeznaczone dla najmłodszych, należy podawać zgodnie z zaleceniami lekarza. Specjalista najlepiej doradzi Ci, w jakich porach, jak często oraz w jaki sposób aplikować krople dziecku.

W aptekach są również krople na kolki niemieckie, cieszące się również dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Mają one za zadanie złagodzić dolegliwości, które pojawiły się na skutek nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym. Gdy występuje kolka u noworodka, leki powinny zostać podane zgodnie z instrukcją z ulotki, dopiero wtedy zaczną działać.



Co na kolki u noworodka?

Jeżeli chodzi o sposoby na kolkę u niemowlaka – lista jest naprawdę długa. Zaczynając od tradycyjnych, prostych rzeczy – jak prawidłowe ułożenie dziecka po jedzeniu – po preparaty farmaceutyczne. Jeżeli chodzi o te ostatnie, wybierać można spośród kapsułek, czopków, herbatek ziołowych lub kropli smakowych. Obecnie coraz częściej producenci informują już na etykiecie dla kogo są przeznaczone ich preparaty, np. w jakim wieku można podać maleństwu kropelki na kolki.

Innym dobrym rozwiązaniem, wspierającym walkę z kolkami, są czopki homeopatyczne, w skład których często wchodzą wyciągi z roślin. Z kolei lek na kolki może być podany w postaci zawiesiny, która poprawi perystaltykę jelit, usuwając gazy z przewodu pokarmowego. Jeśli myślisz natomiast o zakupie smacznych i gaszących pragnienie środków, dobrym pomysłem będą herbatki ziołowe. Zazwyczaj w swoim składzie mają takie naturalne składniki jak wyciągi ziołowe z anyżu, rumianku i kopru. Pamiętaj jednak, aby przed sięgnięciem po którykolwiek z tych produktów, skonsultować się wcześniej z lekarzem.

Marki powiązane z kategorią: Kolka