Maxivision, wysoka dawka luteiny, 30 kapsułek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

15,97

O produkcie: Maxivision, wysoka dawka luteiny, 30 kapsułek

100003424

Opis

Profilaktyczna dbałość o sprawne funkcjonowanie narządu wzroku i jakość widzenia. Wzbogacanie codziennej diety o składniki ożywcze, które korzystnie wpływają na fizjologiczne funkcjonowanie najwrażliwszych struktur oka w tym siatkówki oka.

Właściwości

Zawarta w preparacie MaxiVision wysokogatunkowa luteina jest karotenoidem, który wykazuje powinowactwo do gałki ocznej, gromadzi się w dwóch obszarach oka w plamce żółtej stanowiącej najwrażliwszą część siatkówki oraz w soczewce.

MaxiVision zawiera antocyjanozydy borówki czarnej (czernicy), które są od lat znane ze swoich prozdrowotnych właściwości. Pomagają utrzymać prawidłową funkcję siatkówki i utrzymać ostrość widzenia.

Witaminy antyoksydacyjne (C i E) są niezbędne do ochrony organizmu (w tym oka) przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Składniki mineralne: cynk i selen wchodzą w skład ważnych enzymów antyoksydacyjnych, które neutralizują wolne rodniki. Szczególnie w starszym wieku dochodzi do zachwiani równowagi pomiędzy procesami powstawania i eliminowania wolnych rodników, co może stać się przyczyną wielu zaburzeń, w tym zaburzeń związanych z procesem widzenia.


Tabela

Składniki

1 kapsułka

Dzienna dawka

Oświadczenie

ID oświadczenia

Ilość

% RDA

Ilość

% RDA

Ekstrakt z nagietka 20 % (Calendula officinalis)

 w tym:

- luteina

 

50 mg

 

10 mg

-

 

50 mg

 

10 mg

-

-

-

Witamina C

60 mg

75 %

60 mg

75 %

1Witamina C pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

129, 138,

143, 148

Haematococcus pluvialis

W tym:

1,5 % astaksantyna

40 mg

-

40 mg

-

-

-

Ekstrakt z borówki czarnej

(Vaccinium myrtillus)

40 mg

-

40 mg

-

5Antyoksydacyjne antocyjanozydy w borówce pomagają utrzymać prawidłową funkcję siatkówki

1295

5aWspiera ostrość widzenia / Wspiera funkcje siatkówki / Utrzymuje zdrowie oczu / Wspomaga przepływ krwi do oka / Znane źródło antyoksydantów / Naturalna obrona przed wolnymi rodnikami / Pomaga chronić oczy.

2050

Cynk

15 mg

150 %

15 mg

150 %

2Cynk pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

294

2aCynk pomaga w utrzymaniu

prawidłowego widzenia.

361

Witamina E

10 mg

83 %

10 mg

83 %

4Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

160, 162, 1947

Selen

50 μg

91 %

50 μg

91 %

3Selen pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

277, 283, 410

* RDA – zalecane dzienne spożycie


Skład

Na 1 kapsułkę: żelatyna (substancja pomocnicza, otoczka kapsułki), maltodekstryna (substancja pomocnicza), witamina C (jako kwas L-askorbinowy) – 60 mg, ekstrakt z nagietka (Calendula officinalis) – 50 mg (w przeliczeniu na 20 % luteinę – 10 mg), standaryzowany ekstrakt z borówki czarnej (czernicy) (Vaccinium myrtillus) – 40 mg, Haematococcus pluvialis zawierający 1,5 % astaksantyny – 40 mg, cynk (jako siarczan cynku) – 15 mg, witamina E (jako octan D-alfa-tokoferylu co stanowi ekwiwalent 6,7 mg alfa-tokoferolu) – 10 mg, selen (jako selenian (IV) sodu) – 50 μg, dwutlenek tytanu (substancja dodatkowa, barwnik kapsułki).


Jak stosować

Doustnie, 1 kapsułka na dzień. Zaleca się przyjmowanie preparatu  w trakcie posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości, nie otwierać, nie rozpuszczać w płynie.

Przeznaczenie

Profilaktyczna dbałość o sprawne funkcjonowanie narządu wzroku i jakość widzenia. Wzbogacanie codziennej diety o składniki ożywcze, które korzystnie wpływają na fizjologiczne funkcjonowanie najwrażliwszych struktur oka w tym siatkówki oka.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety, ani zdrowego trybu życia. Preparat powinien być przechowywany w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci.

Producent

ASA Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.