Medel Sweet, inhalator kompresorowy

Marka: MEDEL

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

119,58

O produkcie: Medel Sweet, inhalator kompresorowy

100011386

Opis

Medel Sweet to nowoczesny inhalator o innowacyjnej konstrukcji z bardziej delikatną i kompaktową obudową.

Właściwości

Medel Sweet jest nowocześniejszy i bardziej kompaktowy. Sweet to nowy inhalator firmy Medel o innowacyjnej konstrukcji z bardziej delikatną i kompaktową obudową. Medel Sweet to szybki i łatwy w użyciu system do terapii aerozolowej, idealny do użytku domowego, odpowiedni dla całej rodziny. W zestawie z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami do nebulizacji u dorosłych i dzieci. Urządzenie medyczne klasy Ila.

Inhalator Medel Sweet posiada kompaktowy design, ultracichy kompresor oraz  zestaw akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia inhalacji (w tym końcówkę do nosa). Nebulizator Medel Jet Basic (Evo) umieszczony jest na zewnątrz obudowy inhalatora, dzięki temu unika się konieczności otwierania i zamykania urządzenia.

Nebulizacja odbywa się w krótkim czasie, akceptowalnym przez najbardziej niecierpliwych dorosłych i dzieci, 2 ml lekarstwa zostaje zaaplikowane w czasie 5 minut. Cały proces przeprowadzany przez ustnik lub klasyczną maseczkę Medel, nie wymaga wysiłku, wystarczy spokojnie oddychać a maska szczelnie zakrywa usta i nos a lek w postaci aerozolu przedostaje się do górnych i dolnych dróg oddechowych.

Szybki i wydajny nebulizator MedelJet Basic. Nebulizator czyli niewielkich rozmiarów pojemnik, do którego wlewany jest lek lub jego roztwór. W Medel Jet Basic (Evo) minimalna ilość leku wynosi 2 ml a maksymalna aż 8 ml. Cząsteczka otrzymywana z rozpylonego roztworu będzie wielkości 3,16 μm (MMAD). Dla osoby inhalowanej oznacza to, iż lekarstwo wchłonie się najlepiej w górnych drogach oddechowych, tchawicy, oskrzelach i oskrzelikach małych. Frakcja respirabilna tj. przyswajalność cząsteczek w postaci aerozolu w drogach oddechowych przy zastosowaniu nebulizatora Medel Jet Basic (Evo) wynosi 71,2 % co świadczy o wysokiej skuteczności inhalacji.

W inhalatorze Medel Sweet zastosowano system wyciszania dźwięku kompresora, umieszczono w nim najnowszej generacji konstrukcję z trzema łożyskami kulkowymi i dwoma zintegrowanymi tłumikami. Domownicy korzystający z inhalatora Medel Sweet będą słyszeli 52 dB czyli tylko cichy dźwięk kompresora oraz wszelkie inne odgłosy w otoczeniu. Inhalowane dziecko lub maluch przebywający w pobliżu włączonego Medel Sweet z łatwością zaakceptuje formę pracy inhalatora.


Tabela

Marka MEDEL
Parametry certyfikowane przez TÜV NIE
MMAD wg. nowej normy EN13544-1 3,16 μm
Frakcja respirabilna < 5 μm (FPF)% 71,20%
Tryb pracy przerywany
Głośność 52 dB
Szybkość nebulizacji/podawania 0,4 ml/min
Wydajność kompresora 2,2 bara
Ciśnienie robocze z nebulizatora 5,3 l/min
Minimalna podawana objętość leku 2 ml
Maksymalna podawana objętość leku 8 ml
Kolor biały
Waga urządzenia 1,5 kg
Wymiary 130 x 120 x 170 mm
Gwarancja 5 lat
Zasilanie Sieciowe
CE 123

Skład

Inhalator; Przewód powietrzny; Klasyczna maska dla dzieci i klasyczna maska dla dorosłych; Ustnik; Końcówka do nosa; 5 zapasowych filtrów powietrza; Nebulizator MedelJet Basic; Saszetka na akcesoria; Gwarancja; Instrukcja.

Przeznaczenie

Można stosować dla: górnych dróg oddechowych: przewlekłych stanów zapalnych i alergicznych nosa, gardła i krtani w tym szczególnie nawracającego zapalenie zatok przynosowych. Płuca i oskrzela: przewlekłe i nawracające zapalenia oskrzeli, astma oskrzelowa, stany po zapaleniach płuc. Leki: Budesonid, Pulmicort, Flixotide, Berodual, sól fizjologiczna. Pacjent: dzieci, dorośli, senior, podeszły wiek, niemowlęta (z dodatkową maską).

Dystrybutor

MEDEL INTERNATIONAL SRL

Producent

Medel

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.