Melisa Fix Tylko Natura, saszetki, 30 sztuk

Suplement diety zawiera melisę, która pomaga opanować stres, wycisza.

Dostępny
5,55

O produkcie: Melisa Fix Tylko Natura, saszetki, 30 sztuk

100009263

Opis

Melisa ma działanie uspokajające i rozkurczowe, reguluje pracę układu pokarmowego. To roślina od wieków stosowana w ziołolecznictwie

Właściwości

Melisa Fix Tylko Natura to zioła w wygodnych saszetkach przeznaczone do przygotowania naparu. W ich składzie znajduje się 100% liść melisy lekarskiej (Melissa officinalis L.). Melisa jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie w celu wspomagania prawidłowego działania organizmu — układu trawiennego, odpornościowego i nerwowego.

Liście melisy lekarskiej znajdujące się w składzie Melisa Fix Tylko Natura zawierają dużą ilość olejku eterycznego, garbników, fenolokwasów i śluzów. Surowiec dostarcza też kwas rozmarynowy — związek chemiczny o właściwościach antybakteryjnych, przeciwwirusowych i sedacyjnych. Właściwości uspokajające melisy wynikają m.in. z oddziaływania kwasu rozmarynowego na przekaźnictwo impulsów w ośrodkowym układzie nerwowym w tzw. układzie GABA-ergicznym. Dlatego też melisę bardzo często wykorzystuje się jako naturalny środek na uspokojenie.

Liście melisy są również cennym źródłem naturalnych związków fenolowych i flawonoidów wykazujących silne właściwości przeciwutleniające. Uznaje się, że melisa lekarska może być traktowana jako tradycyjny środek w profilaktyce różnych schorzeń neurologicznych związanych ze stresem oksydacyjnym.

Ekstraktowi z liści melisy przypisuje się też rozkurczający wpływ na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Dzięki temu wspiera redukowanie wzdęć, zaburzeń trawienia i nieżytu żołądka. Może też stymulować wydzielanie soku trawiennego. Ponadto tę śródziemnomorską roślinę stosuje się na skórę w celu złagodzenia podrażnień powstałych po ukąszeniach owadów oraz wspomagania procesu gojenia się ran i stanów zapalnych.

Jak często stosować Melisa Fix Tylko Natura?

Spożywaj napar Melisa Fix Tylko Natura przygotowany z 1 saszetki 1 raz dziennie.

Kiedy stosować Melisa Fix Tylko Natura?

Wskazaniem do zastosowania produktu Melisa Fix Tylko Natura są trudności w zasypianiu, pobudzenie nerwowe i problemy trawienne.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Melisa Fix Tylko Natura?

Produkt Melisa Fix Tylko Natura nie jest odpowiedni dla dzieci i kobiet w ciąży.


Skład

Liść melisy (Folium Melissae) 100%

Jak stosować

1 saszetkę zalać 200 ml wrzącej wody. Zaparzać pod przykryciem 5-8 minut.

Dzienne spożycie

1 saszetka do przygotowania naparu.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować u dzieci i kobiet w ciąży.

Producent

Herbapol Poznań

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.