Microfarm - węgiel leczniczy w postaci kapsułek twardych, 200 mg, 20 szt.

Dostępny
7,68

O produkcie: Microfarm - węgiel leczniczy w postaci kapsułek twardych, 200 mg, 20 szt.

100001140

Opis

Microfarm to preparat o silnych właściwościach adsorpcyjnych.

Działanie

Preparat ma silne właściwości absorbujące (wiążące inne substancje). Podany doustnie pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego warstwą chroniącą ją przed szkodliwym działaniem substancji znajdujących się w przewodzie pokarmowym.

Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu:
zatruć pokarmowych z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej, biegunki, pomocniczo przypadku zatruć niektórymi substancjami chemicznymi (wyłącznie po konsultacji z lekarzem).

Przeciwwskazania

Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.

Przyjmowanie innych leków

Preparat ma silne właściwości absorbujące (wiążące inne substancje). Doustnie przyjmowany węgiel leczniczy w różnym stopniu hamuje wchłanianie innych leków; z tego względu inne leki przyjmuj co najmniej 2 godziny przed przyjęciem lub po przyjęciu węgla leczniczego. Nie należy przyjmować preparatu w czasie posiłków, ponieważ pokarm osłabia jego działanie.

Ciąża

Nie są znane przeciwwskazania do stosowania węgla leczniczego w okresie ciąży. Aktywny węgiel nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego nie przewiduje się zagrożeń podczas stosowania produktu w okresie ciąży.
Należy jednak wziąć pod uwagę właściwości zapierające węgla.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
W lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęcia lub nadmiernej fermentacji jelitowej przyjmuje się doustnie 4 do 6 kapsułek kilka razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.
W poważniejszych przypadkach biegunki: zawartość 15 do 30 kapsułek wsypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę (3 do 4 razy) do ustąpienia objawów.
W przypadku zatruć chemicznych i w zatruciach lekami przyjąć niezwłocznie 10 kapsułek węgla popijając wodą, a
następnie powtórzyć tę dawkę kilkakrotnie. Natychmiast zawiadomić lekarza, który zadecyduje o dalszym postępowaniu. W cięższych zatruciach podaje się jednorazowo 4 do 10 g węgla (zawartość 20 do 50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie. Zawiesinę można podawać sondą żołądkową podczas płukania żołądka.
Dzieci powyżej 1 roku życia
W przypadku zatruć lekami lub substancjami chemicznymi podaje się zwykle jednorazowo 10 do 20 kapsułek.
Dzieciom poniżej 4 roku życia należy zawartość kapsułek wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny.
Niemowlętom w przypadku zatruć podaje się przeciętnie jednorazowo 1 g (zawartość 5 kapsułek) na 1 kg masy ciała dziecka. Zawartość kapsułek należy wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, również Węgiel leczniczy Microfarm może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Mogą wystąpić: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty (zwłaszcza u dzieci), zaparcia. Podczas wymiotów po podaniu węgla leczniczego może nastąpić aspiracja do płuc (przedostanie się substancji do płuc). Węgiel barwi stolec na czarno.

Skład

1 kapsułka zawiera 200 mg węgla aktywnego (Carbo activatus).
Substancje pomocnicze
Otoczka kapsułki barwy oliwkowej:
żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), indygotyna (E132), żelaza tlenek żółty (E172)
żelaza tlenek czarny (E172)
Otoczka kapsułki barwy białej:
żelatyna, tytanu dwutlenek (E171)`

Producent

PPH Microfarm Kacperski i wspólnicy Spółka jawna os.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.