Termometr Microlife NC 150, elektroniczny na podczerwień

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

128,00

O produkcie

100005435

Termometr elektroniczny NC 150 jest produktem wysokiej jakości, wytworzonym według najnowszej technologii i sprawdzonym zgodnie z międzynarodowymi standardami. Wyjątkowa technologia termometru zapewnia zawsze precyzyjny i niezależny od zewnętrznych źródeł ciepła odczyt temperatury.

Właściwości

Termometr Microlife NC 150 oferuje szeroki zakres pomiarowy od 0 - 100,0 °C / 32,0 - 212,0 °F; oznacza to, że można go używać do pomiaru temperatury na skroni oraz do pomiarów temperatury ciała, a także do sprawdzania temperatury powierzchni następujących substancji:

  • mleka w butelce dla dziecka,
  • temperatury wody do kąpieli dla dziecka,
  • temperatury otoczenia.

Termometr ma w komplecie wygodne etui, dzięki któremu można go wygodnie przechowywać i transportować. Testowany klinicznie.

Microlife NC 150 – instrukcja. Jak używać?

Używanie termometru Microlife NC150 nie jest skomplikowane. Po włączeniu urządzenia i wyświetleniu wszystkich elementów na wyświetlaczu prawie od razu można dokonywać pomiaru. Informuje o tym krótki sygnał dźwiękowy. Termometr należy wycelować mniej więcej w środek czoła, wcisnąć przycisk START i przesuwać równomiernie w kierunku skroni w odległości nie większej niż 5 cm. Masz na to ok. 3 sekundy, a o końcu czasu poinformuje Cię długi sygnał dźwiękowy.

  • Temperatura poniżej/równa 37,5°C – ekran podświetla się na zielono.
  • Temperatura więcej niż 37,5°C – ekran podświetla się na czerwono.

Jeśli nie zdążysz przesunąć termometru do skroni przed usłyszeniem sygnału końca pomiaru, należy powtórzyć badanie. Gdy mierzysz temperaturę innego obiektu lub otoczenia, nie musisz przesuwać termometru – pamiętaj jednak o ustawieniu odpowiedniego trybu.

Jeżeli sygnały dźwiękowe są dla Ciebie zbyt głośne, można je wyłączyć. Po włączeniu urządzenia na wyświetlaczu pojawi się ikona dźwięku i należy wtedy jednokrotnie wcisnąć przycisk ON/OFF.

Microlife NC 150 – jakie ma zastosowanie?

Termometr nadaje się do mierzenia temperatury zarówno ludziom (na czole), jak i różnym obiektom i otoczeniu (np. wody do kąpieli, posiłku, mleka w butelce).

Czy termometr Microlife NC 150 jest wiarygodny?

Testy kliniczne* wykazały, że termometr Microlife NC150 daje wiarygodne odczyty, jeśli użytkownik przestrzega instrukcji obsługi. Na jakie elementy w czasie pomiaru należy zwrócić uwagę, żeby uzyskać wiarogodny wynik?

  • Termometr musi znajdować się w tym samym pomieszczeniu co osoba badana przez minimum godzinę. Poza tym temperatura otoczenia musi być stała (np. bez przeciągów).
  • Skóra badanego musi być czysta, sucha i nietłusta, podobnie jak czujnik termometru.

Poza tym dla zwiększenia dokładności po każdym włączeniu następuje autokalibracja, a błąd pomiarowy wynosi +/- 0,2°C.

* https://manuals.plus/pl/microlife/microlife-non-contact-thermometer-nc-150-manual#13_guarantee

Wskazania

Termometr oferuje szeroki zakres pomiarowy od 0 - 100,0 °C / 32,0 - 212,0 °F; oznacza to, że można go używać do pomiaru temperatury na skroni oraz do pomiarów temperatury ciała, a także do sprawdzania temperatury powierzchni następujących substancji:

  • Mleka w butelce dla dziecka
  • Temperatury wody do kąpieli dla dziecka
  • Temperatury otoczenia

Jak stosować

Pomiar temperatury ciała.
1. Wciśnij przycisk ON/OFF . Wyświetlacz uaktywni się i pokaże wszystkie elementy w ciągu 1 sekundy.
2. Kiedy zaczną migać symbole «°C» lub «°F» i zabrzmi sygnał dźwiękowy, termometr jest gotów do wykonania pomiarów.
3.Wyceluj termometr na środku czoła w odległości nie większej niż 5 cm. Aby poprawić dokładność pomiaru, usuń z okolic brwi włosy, pot i brud.
4.Naciśnij przycisk START i równomiernie przesuwaj termometr w kierunku skroni (około 1 cm nad łukiem brwiowym). Niebieskie podświetlenie wskazuje miejsce pokonywania pomiaru. Po 3 sekundach długi sygnał dźwiękowy potwierdzi dokonanie pomiaru. Jeżeli obszar skroni nie zostanie osiągnięty przed sygnałem dźwiękowym - powtórz pomiar przesuwając termometr nieco szybciej.
5. Odczytaj z wyświetlacza ciekłokrystalicznego zapisaną wartość temperatury.

Pomiar temperatury obiektu
1. Postępuj wg powyższej instrukcji, punktów 1-2. Wyceluj termometr na środek mierzonego obiektu utrzymując odległość nie większa niż 5 cm. Naciśnij przycisk rozpoczęcia pomiaru START. Po 3 sekundach długi sygnał dźwiękowy potwierdzi dokonanie pomiaru.
2. Odczytaj z wyświetlacza ciekłokrystalicznego zapisaną wartość temperatury.

Działanie

Termometr mierzy cieplną energię podczerwieni wydzielaną przez skórę na czole oraz przez inne obiekty. Energia ta jest następnie pochłaniana przez soczewkę i wyświetlana w postaci wartości temperatury.Wyniki prowadzonych w okolicy łuku brwiowego pomiarów temperatury odznaczają się najwyższą dokładnością.

Uwagi

Urządzenie może być wykorzystywane do celów określonych w niniejszej instrukcji. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwej eksploatacji. Nigdy nie zanurzaj termometru w wodzie lub innych cieczach. Prosimy nie używać urządzenia, jeżeli zauważą Państwo niepokojące objawy, które mogą wskazywać na jego uszkodzenie. Nie otwierać urządzenia. Ponieważ we wczesnym etapie gorączki może wystąpić zwężenie naczyń krwionośnych, powodując ochłodzenie skóry, wynik temperatury na czole może być zaniżony. Jeżeli wynik pomiaru nie jest zgodny ze spodziewanym wynikiem pomiaru pacjenta lub jest nietypowo niski, powtarzaj pomiar co 15 minut lub porównaj wynik z pomiarem temperatury wewnętrznej ciała przeprowadzonym za pomocą innego termometru. Urządzenie zbudowane jest z delikatnych podzespołów i dlatego musi być używane ostrożnie. Prosimy o przestrzeganie wskazówek dotyczących przechowywania i użytkowania. Dopilnuj, aby dzieci nie używały przyrządu bez nadzoru; jego niektóre niewielkie części mogą zostać łatwo połknięte.

Chroń urządzenie przed:

- ekstremalnymi temperaturami

- wstrząsami i upadkiem

- zanieczyszczeniem i kurzem

- światłem słonecznym

- upałem i zimnem

Jeżeli urządzenie nie będzie używane przez dłuższy okres czasu, należy wyjąć baterie.

Pomiar temperatury nie może zastąpić konsultacji u lekarza. Termometr NIE jest wodoszczelny! NIGDY nie zanurzaj go w płynie.

Producent

Microlife

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.