Mobilat(0,2 g+1,0 g+2,0 g)/100 g, żel, 50 g

Dostępny
15,93

Klienci kupili również

O produkcie: Mobilat(0,2 g+1,0 g+2,0 g)/100 g, żel, 50 g

100003524

Opis

Preparat Mobilat zawiera wyciąg z kory nadnerczy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwwysiękowych. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo wywiera efekt przeciwbólowy i ułatwia penetrację do tkanek biologicznie czynnych składników preparatu Mobilat. Polisiarczan mukopolisacharydowy działa przeciwzapalnie i obniża miejscowo krzepliwość krwi, zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.

Działanie

Przeciwzapalne i przeciwwysiękowe, przeciwbólowe. Możliwe działania niepożądane: Miejscowe podrażnienie skóry, sporadycznie - odczyny alergiczne. W przypadku stosowania na duże powierzchnie lub długotrwale należy liczyć się z ogólnym działaniem preparatu.

Wskazania

Wskazania do stosowania:
Leczenie pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków.
Leczenie bólów występujących podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występują: ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry lub inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku (np. zmiany gruźlicze, kiła). Lekarz zadecyduje czy u pacjenta można stosować lek Mobilat.
O stosowaniu u dzieci zadecyduje lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia bez przepisu lekarza.
Pacjenci z zaburzoną czynnością nerek: o długotrwałym stosowaniu leku Mobilat zadecyduje lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Mobilat należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Należy unikać kontaktu żelu Mobilat z otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi.
Po nałożeniu żelu na zmienioną chorobowo skórę należy umyć ręce, chyba że to ręce są miejscem leczonym.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia bez przepisu lekarza.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Kwas salicylowy może zwiększyć wchłanianie innych leków stosowanych miejscowo. Długotrwałe stosowanie leku Mobilat na dużych obszarach skóry może prowadzić do zwiększenia działania toksycznego metotreksatu oraz działania hipoglikemizującego sulfonylomocznika.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować leku Mobilat na dużych powierzchniach skóry u kobiet w ciąży, chyba że ewentualne korzyści terapeutyczne dla matki przeważają nad ryzykiem dla dziecka.
Nie stosować leku Mobilat w okolicy piersi u kobiet karmiących piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Okres stosowania leku Mobilat określa lekarz i zależy on od rodzaju i przebiegu choroby.
Mobilat żel jest lekiem do stosowania miejscowego, na skórę.
Zalecana dawka:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy raz lub trzy razy na dobę na zmienione chorobowo miejsca nakładać pasek żelu o długości od 5 do 15 cm. Jeżeli pacjent stosuje opatrunek okluzyjny dawkę można odpowiednio zwiększyć. Po nałożeniu żelu na zmieniony chorobowo obszar, należy delikatnie wmasować go w skórę. Długotrwałe stosowanie leku Mobilat na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Odnotowano występowanie następujących działań niepożądanych:
rzadko (mogą wystąpić nie więcej niż u 1 osoby na 1000) miej scowe podrażnienia skóry
bardzo rzadko (mogą wystąpić nie więcej niż u 1 osoby na 10 000) uczulenia kontaktowe.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: mukopolisacharydowy polisiarczan, ekstrakt z kory nadnerczy i kwas salicylowy.
Pozostałe składniki to: disodu edetynian, olejek rozmarynowy, etanoloamina, karbomer, glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Producent

Mobilat Produktions GmbH

Dystrybutor

STADA Arzeimittel AG

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.