Mucodual Pastylki, 18 pastylek do ssania

Dostępny
17,22

O produkcie

100015754

MUCODUAL pastylki do ssania są wyrobem medycznym działającym jak kojący balsam pochodzenia naturalnego do stosowania w łagodzeniu podrażnienia i zapalenia błon śluzowych jamy ustnej i gardła, w łagodzeniu bólu gardła. Pomagają łagodzić odruch kaszlowy i zmniejszyć objawy suchego kaszlu. Mogą także przerwać cykl suchego kaszlu wywołany łaskotaniem, swędzeniem w gardle. Ponadto pomagają: w łagodzeniu objawów dyskomfortu w gardle, takich jak suchość, swędzenie, drapanie, utrudnione przełykanie lub chrypka.

Właściwości

Działa jak kojący balsam pochodzenia naturalnego zmniejszając odruch kaszlowy. Zawiera wyciąg z porostu islandzkiego i ałun, które wspólnie tworzą warstwę powlekającą osłaniającą przed czynnikami drażniącymi i nawilżającą podrażnione gardło od wewnątrz.

Skład

5 mg ałunu i 80 mg porostu islandzkiego. Pozostałe składniki: sorbitol, krzemionka, aromat (cytryna, Frescofort, eukaliptus), talk, glikol polietylenowy, guma ksantanowa, kurkumina, stearynian magnezu.

Jak stosować

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: do 8 pastylek do ssania na dzień w zależności od potrzeby.

Ostrzeżenia

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni od rozpoczęcia stosowania pastylek lub jeśli wystąpiła gorączka należy zaprzestać stosowania wyrobu i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Wyrób zawiera sorbitol, który może wywołać efekt przeczyszczający. Nie zaleca się stosowania pastylek u osób z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.Pacjenci cierpiący z powodu choroby Alzheimera, Parkinsona oraz pacjenci dializowani przed użyciem powinni skonsultować się z lekarzem. Pastylki nie zawierają cukru, więc mogą być stosowane przez osoby chore na cukrzyce. Każda pastylka zawiera 0,062 jednostki chlebowej (1 jednostka chlebowa odpowiada 12 g węglowodanów ulegających strawieniu). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Producent

SANOFI-AVENTIS
Lubelska 52
Rzeszów

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.