Mufluil Forte, roztwór do nebulizacji, 2 ml x 10 ampułek

Wyrób medyczny do nebulizacji, sterylny, na bazie N-acetylocysteiny.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

38,87

Klienci kupili również

O produkcie: Mufluil Forte, roztwór do nebulizacji, 2 ml x 10 ampułek

100020915

Opis

Sterylny roztwór do nebulizacji na bazie N-acetylocysteiny i hialuronianu sodu.

Właściwości

Mufluil Forte to preparat stosowany przy infekcjach i zaczerwienieniu śluzówki nosa, jamy ustnej oraz gardła. Może być używany przy objawach przeziębienia lub grypy, zapaleniu strun głosowych, chrypce, bólu gardła, problemach z oddychaniem i chorobie refleksowej przełyku. Jest odpowiedni także dla osób po zabiegach laryngologicznych.

  • Kwas hialuronowy – wspiera ochronę organizmu przed infekcjami i zaczerwienieniem śluzówki nosa, gardła i jamy ustnej. Odpowiada za tworzenie filmu na podrażnionych błonach śluzowych. Pomaga uchronić śluzówkę przed czynnikami zewnętrznymi i patogenami.
  • N-acetylocysteina – pomaga zmniejszyć lepkość śluzu, nawilżyć śluzówkę i przynieść ulgę w objawach związanych z reakcjami zapalnymi, jak trudność w przełykaniu, uczucie ciała obcego w gardle, łaskotanie i suchość.

Preparat Mufluil Forte może być stosowany przez dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 2 lat. Pojemnik ma podziałkę, która ułatwia jego porcjowanie. Roztwór powinien być podawany z wykorzystaniem urządzeń przeznaczonych do aerozoloterapii – inhalatorów tłokowych. Nebulizacja nie może być przeprowadzana z użyciem sprzętu ultradźwiękowego.

Preparat Mufluil Forte nie powinien być stosowany w połączeniu z produktami przeciwkaszlowymi i zatrzymującymi śluz w oskrzelach, które zawierają N-acetylocysteinę.

Kiedy brać Mufluil Forte?

Preparat jest przeznaczony dla osób, które borykają się z ostrymi lub przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego. Może być stosowany przy zapaleniu migdałków, krtani, gardła, nieżycie nosa, zapaleniu tchawicy i oskrzeli oraz kaszlu.

Jak długo można stosować Mufluil Forte?

Mufluil Forte może być stosowany nie dłużej niż przez 30 dni.

Czy stosowanie Mufluil Forte w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma wystarczająco wiarygodnych badań na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu Mufluil Forte w ciąży i okresie karmienia piersią. Producent zaleca skonsultowanie się z lekarzem w przypadku chęci przyjmowania produktu w tym czasie.


Skład

N-acetylocysteina, sól sodowa kwasu hialuronowego, olejek eteryczny tymiankowy,sól dwusodowa kwasu wersenowego, Polisorbat 20, diwodorofosforan sodudwuwodny, wodorofosforan sodu siedmiowodny, wodorotlenek sodu, woda

Jak stosować

Przed i po użyciu wyrobu należy dokładnie umyć ręce. Aby prawidłowo podać preparat, należy:
1. Zgiąć i oderwać ampułkę od paska, z którym jest połączona;
2. Delikatnie wstrząsnąć ampułkę przed użyciem;
3. Otworzyć ampułkę przekręcając zamknięcie;
4. Naciskając ściany ampułki z umiarkowaną siłą, wlać wskazaną ilość roztworu do zbiornika nebulizatora, a następnie dodać roztwór soli fizjologicznej w stosunku1:1. Produkt należy aplikować donosowo (używając maski lub końcówki donosowej) za pomocą urządzenia przeznaczonego do aerozoloterapii;
5. W przypadku zastosowania połowy dawki, pojemnik można zamknąć przez odwrócenie i wciśnięcie zatyczki. Zamknięta w ten sposób ampułka powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej, a jej zawartość zużyta w ciągu24 godzin od pierwszego otwarcia.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: zawartość jednej ampułki preparatu 2 razy dziennie.
Dzieci w wieku 2-6 lat: połowa zawartości ampułki 2 razy dziennie.

Przeznaczenie

Mufluil Forte jest sterylnym roztworem do nebulizacji, wskazanym do stosowania w przypadku ostrych lub przewlekłych schorzeń układu oddechowego (zapalenie migdałków, gardła, krtani, nieżyt nosa, zapalenie tchawicy i oskrzeli, zapalenie oskrzeli),kaszlu różnego pochodzenia, objawów przeziębienia lub grypy, zapalenia strun głosowych,zaczerwienienia gardła, chrypki, problemów z oddychaniem w przebiegu choroby refluksowej przełyku, jak również w rekonwalescencji po zabiegach laryngologicznych.

Ostrzeżenia

Produktu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej dwóch lat. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie ma wystarczających dowodów na to, że produkt może być bezpiecznie przyjmowany przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Dla bezpieczeństwa pacjenta nie należy przyjmować N-acetylocysteiny z innymi lekami, a w szczególności z następującymi preparatami:
- leki przeciwkaszlowe: powodując zmniejszenie odruchu kaszlu, mogą przyczyniać się do nadmiernego nagromadzenia wydzieliny w oskrzelach;
- leki, które zatrzymują lub ograniczają ilość śluzu w oskrzelach (cholinolityki): ich działaniemoże być przeciwne do działania N-acetylocysteiny.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I
21-003 Ciecierzyn

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.