Mufluil Forte, roztwór do nebulizacji, 2 ml x 10 ampułek

Dostępny
29,89

O produkcie

100020915

Sterylny roztwór do nebulizacji na bazie N-acetylocysteiny i hialuronianu sodu.

Właściwości

Mufluil Forte to sterylny roztwór do nebulizacji zawierający N-acetylocysteinę i kwas hialuronowy (otrzymany w procesie biotechnologicznym, niezawierający białek zwierzęcych), przeznaczony do ochrony przed infekcjami i zaczerwienieniem śluzówki nosa,jamy ustnej i gardła. N-acetylocysteina zmniejsza lepkość śluzu, nawilża śluzówkę i przynosi ulgę w objawach związanych z reakcjami zapalnymi, takich jak trudność w przełykaniu,uczucie ciała obcego w gardle, łaskotanie lub suchość. Kwas hialuronowy przylega do powierzchni błony śluzowej i zatrzymując fizjologicznie obecną wodę, tworzy film ochronny,przynosząc ulgę podrażnionej śluzówce. Bariera ta pomaga zachować integralność błony śluzowej i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych oraz patogenów.

Skład

N-acetylocysteina, sól sodowa kwasu hialuronowego, olejek eteryczny tymiankowy,sól dwusodowa kwasu wersenowego, Polisorbat 20, diwodorofosforan sodudwuwodny, wodorofosforan sodu siedmiowodny, wodorotlenek sodu, woda

Jak stosować

Przed i po użyciu wyrobu należy dokładnie umyć ręce. Aby prawidłowo podać preparat, należy:
1. Zgiąć i oderwać ampułkę od paska, z którym jest połączona;
2. Delikatnie wstrząsnąć ampułkę przed użyciem;
3. Otworzyć ampułkę przekręcając zamknięcie;
4. Naciskając ściany ampułki z umiarkowaną siłą, wlać wskazaną ilość roztworu do zbiornika nebulizatora, a następnie dodać roztwór soli fizjologicznej w stosunku1:1. Produkt należy aplikować donosowo (używając maski lub końcówki donosowej) za pomocą urządzenia przeznaczonego do aerozoloterapii;
5. W przypadku zastosowania połowy dawki, pojemnik można zamknąć przez odwrócenie i wciśnięcie zatyczki. Zamknięta w ten sposób ampułka powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej, a jej zawartość zużyta w ciągu24 godzin od pierwszego otwarcia.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: zawartość jednej ampułki preparatu 2 razy dziennie.
Dzieci w wieku 2-6 lat: połowa zawartości ampułki 2 razy dziennie.

Przeznaczenie

Mufluil Forte jest sterylnym roztworem do nebulizacji, wskazanym do stosowania w przypadku ostrych lub przewlekłych schorzeń układu oddechowego (zapalenie migdałków, gardła, krtani, nieżyt nosa, zapalenie tchawicy i oskrzeli, zapalenie oskrzeli),kaszlu różnego pochodzenia, objawów przeziębienia lub grypy, zapalenia strun głosowych,zaczerwienienia gardła, chrypki, problemów z oddychaniem w przebiegu choroby refluksowej przełyku, jak również w rekonwalescencji po zabiegach laryngologicznych.

Ostrzeżenia

Produktu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej dwóch lat. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie ma wystarczających dowodów na to, że produkt może być bezpiecznie przyjmowany przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Dla bezpieczeństwa pacjenta nie należy przyjmować N-acetylocysteiny z innymi lekami, a w szczególności z następującymi preparatami:
- leki przeciwkaszlowe: powodując zmniejszenie odruchu kaszlu, mogą przyczyniać się do nadmiernego nagromadzenia wydzieliny w oskrzelach;
- leki, które zatrzymują lub ograniczają ilość śluzu w oskrzelach (cholinolityki): ich działaniemoże być przeciwne do działania N-acetylocysteiny.

Producent

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I
21-003 Ciecierzyn

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.