Nagietex, maść nagitkowa, 40 g

Dostępny
11,81

O produkcie

100018319

Maść nagietkowa Nagietex  to lek homeopatyczny w postaci maści na skórę stosowany w podrażnieniach, pęknięciach czy otarciach naskórka a także krwiakach (siniakach) po urazach.

Działanie

Maść powoduje zmniejszenie zmian chorobowych występujących przy podrażnieniach skóry, otarciach i pęknięciach naskórka, ograniczonych zapaleniach skóry, krwiakach i po urazach a także przy odparzeniach, łagodnych oparzeniach i odmrożeniach I stopnia oraz przy pękających drobnych naczyniach.

Wskazania

Lek homeopatyczny Maść nagietkowa Nagietex stosuje się w przypadku:
  • podrażnienia, pęknięcia i otarcia naskórka,
  • ograniczonego zapalenia skóry,
  • krwiaki (siniaki) po urazach.
  • odparzenia,
  • łagodne oparzenia i odmrożenia (zaczerwienienie skóry - 1 stopnia),
  • pękające drobne naczynia.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Maść nagietkowa Nagietex:
  • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub składniki leku,
  • u osób z nadwrażliwością na rośliny z rodziny astrowatych/złożonych (np. nagietek).

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
W okresie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować opisanego leku.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie: od 1 do 2 razy dziennie smarować cienką warstwą zmienione chorobowo miejsce. Jeśli jest taka potrzeba można częściej, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Do chwili obecnej w doniesieniach literaturowych nie opisano działań niepożądanych.

Skład

Substancją czynną leku jest nalewka macierzysta z nagietka lekarskiego (Calendula Officinalis TM).100 g maści zawiera 10,0g Calendula Officinalis TM
Substancje pomocnicze: wodorotlenek sodu, 4-hydroksybenzoesan etylu, biała wazelina, ciekła parafina, polisorbat 60, monostearynian glicerolu, alkohol cetostearylowy, woda oczyszczona, gliceryna, imidazolidynylomocznik, kwas benzoesowy.

Producent

STARPHARMA SP.Z O.O.
ul. Stawki 2/23 piętro,
00-193 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.