Nanobase Repair, odżywka do suchej skóry, 30 g

Odżywka do suchej skóry, zapobiega wysuszaniu się skóry na ciele.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

26,68

O produkcie: Nanobase Repair, odżywka do suchej skóry, 30 g

100010478

Opis

Preparat pielęgnacyjny, który wywiera zarówno krótko- jak i długotrwały efekt przeciwdziałający wysuszeniu skóry.

Właściwości

Nanobase Repair odżywka do skóry suchej to produkt pielęgnacyjny o gęstej konsystencji. Formułę preparatu opracowano w oparciu o ceramidy i inne niezbędne lipidy. Jego recepturę wzbogacono o składniki aktywne zapobiegające wysuszaniu się skóry — parafinę miękką, glicerynę, wazelinę, wosk carnauba, ceramid-3, cholesterol. Produkt zawiera również kwasy palmitynowy i oleinowy. Dzięki specjalnej formule nanocząsteczkowej odżywka dostarcza skórze naturalne lipidy.

  • Gliceryna to powszechnie wykorzystywany w kosmetyce składnik nawilżający. Wykazuje silne właściwości higroskopijne i zmiękczające. Wnika do głębszych warstw skóry i sprzyja zatrzymywaniu wody.
  • Cholesterol wykazuje właściwości nawilżające i emoliencyjne. Występuje naturalnie w wydzielinie gruczołów łojowych. Jest też składnikiem warstwy lipidowej znajdującej się na powierzchni naskórka.
  • Ceramid-3 jest jednym ze składników płaszcza lipidowego naskórka. Odpowiada za nawilżanie, natłuszczanie oraz zachowywanie odpowiednich funkcji barierowych i ochronnych skóry. Z wiekiem skóra traci zdolność do jego wytwarzania.

Produkt nie zawiera substancji zapachowych, środków konserwujących ani koloryzujących.

Jak stosować Nanobase Repair?

Odżywka Nanobase Repair jest przeznaczona do zewnętrznej aplikacji na skórę. Produkt możesz nakładać na twarz lub na wybrane obszary szczególnie dotknięte przesuszeniem — szyję, usta, dłonie czy okolice oczu. Nawilżanie skóry twarzy czy ciała odżywką zacznij od dokładnego oczyszczenia i osuszenia okolic, na które zamierzasz nałożyć produkt.

Jak często stosować Nanobase Repair?

Produkt Nanobase Repair stosuj raz dziennie (wieczorem). Nie ma przeciwwskazań, aby używać odżywki również w ciągu dnia, np. przed wyjściem z domu w celu ochrony skóry przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Kiedy stosować Nanobase Repair?

Odżywka Nanobase Repair sprawdza się podczas pielęgnacji przesuszonej i odwodnionej skóry osób dorosłych, dzieci i niemowląt. Możesz używać jej również do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej oraz wymagającej intensywnego nawilżenia (np. po wizycie w solarium). Produkt jest rekomendowany w razie pojawienia się problemów takich jak sucha skóra na szyi, ustach, łokciach czy dłoniach (np. po narażeniu na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych — wiatru, zimna, suchego i gorącego powietrza czy detergentów). Zaleceniem do używania odżywki Nanobase Repair są również różnego rodzaju dermatozy — AZS, łuszczyca, wyprysk kontaktowy z podrażnieniami, rybia łuska.


Skład INCI

Petrolatum, aqua, paraffin, paraffinum liquidum, glycerin, sorbitan oleate, carnauba, cholesterol, ceramide 3, oleic acid, palmitic acid, trometamol, carbomer.

Jak stosować

Zwykle odżywkę stosuje się raz dziennie (wieczorem), nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, żeby stosować ją częściej. Dla osiągnięcia właściwego efektu wystarczy nałożenie bardzo niewielkiej ilości odżywki.

Pojemność

30 g

Producent

Astellas

Typ produktu

Kosmetyk

Uwaga

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF


Składniki

DDDDDDDDDDDDDDDDDD


Dawkowanie

BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.