Nanovix Silver Katar, spray do nosa, 20 ml

Wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa z nanocząsteczkami srebra.

Dostępny
17,48

Klienci kupili również

O produkcie: Nanovix Silver Katar, spray do nosa, 20 ml

100019670

Opis

Nanovix Silver Katar to wyrób medyczny, który wspomaga leczenie i łagodzi stany zapalne nosa, spowodowane przez infekcje bakteryjne i grzybicze.

Właściwości

Nanovix Silver to wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa. Zawiera starannie dobrane składniki, które wspomagają leczenie i koją stany zapalne nosa wywołane infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi. W produkcie Nanovix Silver wykorzystano innowacyjną technologię aXonnite, która umożliwia pozyskiwanie niejonowych nanocząsteczek metali szlachetnych i półszlachetnych.

  • Gliceryna jest związkiem o budowie alkoholu wielowodorotlenowego. Występuje w naturalnych tłuszczach i olejach tłuszczowych jako trigliceryd. W naturze można znaleźć ją np. w tzw. płaszczu hydrolipidowym skóry. Gliceryna ma zdolność wiązania wody i zalicza się do humektantów, czyli składników o właściwościach nawilżających.
  • Olejek eukaliptusowy ma właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Wspiera udrażnianie górnych dróg oddechowych i zmniejszanie ilości wydzieliny z nosa. Przyczynia się do przywrócenia komfortu oddychania.
  • Srebro aXonnite to nanocząsteczki srebra o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Pomagają usuwać zalegającą wydzielinę i ułatwiają oddychanie. Jednocześnie wspierają łagodzenie podrażnień i działanie przeciwzapalne.
  • Złoto aXonnite to nanocząsteczki złota o silnych właściwościach antybakteryjnych i regenerujących.
  • Miedź aXonnite w postaci nanocząsteczek miedzi pomaga koić podrażnienia. Ma też właściwości odkażające i przeciwzapalne.

Jak działa Nanovix Silver?

Składniki zawarte w produkcie Nanovix Silver pokrywają błonę śluzową jamy nosowej cienką warstwą ochronną. Jej głównym zadaniem jest ochrona śluzówki przed bakteriami. Ponadto redukują wydzielinę z nosa i poprawiają komfort oddychania. Wspierają też proces regeneracji błony śluzowej nosa, przywracając jej naturalne funkcje ochronne. Dodatkowo wzmacniają, oczyszczają i pielęgnują błony śluzowe osób spędzających dużo czasu w pomieszczeniach o niskiej wilgotności powietrza i klimatyzowanych.

Kiedy stosować Nanovix Silver?

Krople Nanovix Silver mogą być stosowane wspomagająco w kuracji i łagodzeniu objawów infekcji bakteryjnych i grzybiczych nosa, zatok i błon śluzowych, kataru, zatkanego nosa, wysuszonej śluzówki nosa, trudności w oddychaniu. Produkt Nanovix Silver może być stosowany przez wszystkich członków rodziny bez względu na wiek.

Jak długo można stosować Nanovix Silver?

Produkt możesz stosować tak długo, jak potrzebujesz.

Czy stosowanie Nanovix Silver w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych odnośnie do bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży.


Skład

Składniki: woda, gliceryna, chlorek sodu, karboksymetyloceluloza, polisorbat 20, olejek eukaliptusowy, srebro aXonnite®, złoto aXonnite®, miedź aXonnite®.

Jak stosować

Przed pierwszym użyciem należy kilkukrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Należy umieścić aplikator w otworze nosowym i naciskając rozpylić 1-2 dawki. Aplikacje powtarzać wielokrotnie, w zależności od potrzeb.

Przeznaczenie

Nanovix Silver Katar może być stosowany wspomagająco w leczeniu oraz łagodzeniu objawów:
infekcji bakteryjnych nosa, zatok i błon śluzowych
infekcji grzybiczych nosa, zatok i błon śluzowych
kataru
zatkanego nosa
wysuszonej śluzówki nosa
trudności w oddychaniu
Ponadto preparat Nanovix Silver Katar wzmacnia, oczyszcza i pielęgnuje błony śluzowe osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych i o niskiej wilgotności powietrza.

Ostrzeżenia

Unikać kontaktu z oczami. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zaprzestać stosowania. Nie należy używać po upływie terminu ważności.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Do stosowania bez ograniczeń wiekowych.

Waga

Objętość netto: 20 ml

Dystrybutor

SALVUM LAB K.KOWALECZKO, A.LEWANDOWSKI,S. ZAWADZKI SP. K.

Producent

Salvum Lab Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Sobieskiego 53
58-500 Jelenia Góra

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.