Natalis 1, żel położniczy, 15 ml

Żel położniczy na bazie składników naturalnych, przyspiesza poród.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

108,46

O produkcie: Natalis 1, żel położniczy, 15 ml

100003678

Opis

Żel położniczy wspomagający poród.
Żel położniczy Natalis 1 jest sterylny, hipoalergiczny, przewodzi prąd elektryczny, ma lekko kwaśny odczyn, jest izotoniczny i kompatybilny z błonami śluzowymi.
Żel położniczy Natalis 1 może być stosowany zarówno u pierworódek, jak i u wieloródek, a także w stanach po cięciu cesarskim i w przypadku zabiegowego bądź chirurgicznego zakończenia porodu.

Właściwości

Natalis 1 to preparat przeznaczony do stosowania podczas pierwszej fazy porodu. Może być aplikowany miejscowo, w kanale rodnym. Do opakowania dołączono sterylny aplikator dopochwowy i strzykawkę jednoazowego użytku.

Natalis 1 nie zawiera żadnych składników hormonalnych. Może być stosowany z wykorzystaniem specjalnego aplikatora dopochwowego. Składniki w nim zawarte pomagają stworzyć warstwę poślizgową na ściankach kanału rodnego, co ułatwia poród. Mogą przyczynić się do skrócenia czasu trwania przejścia dziecka przez kanał. Odpowiadają za zmniejszenie ryzyka urazów podczas porodu. Są to:

  • hydroksyetyloceluloza – to składnik, który odpowiada za żelową konsystencję preparatu powodującą poślizg;
  • guma ksantanowa – pomaga odtworzyć odpowiednią mikroflorę bakteryjną pochwy po porodzie;
  • gliceryna – pomaga zmniejszyć utratę wody z komórek; jest stosowana jako rozpuszczalnik dla innych substancji wchodzących w skład produktu.

Produkt Natalis 1 nie powinien być stosowany przez osoby, które są uczulone na którykolwiek z jego składników. Przeciwwskazaniem do używania preparatu jest też podejrzenie zakażenia płynu owodniowego, objawy niedotlenienia płodu czy brak możliwości przeprowadzenia porodu naturalnego.

Preparat może być stosowany w połączeniu z dodatkowymi płynami w celu uzyskania pełnego pokrycia ścian kanału rodnego – roztworem NaCl lub innymi produktami aseptycznymi. Preparat bazuje wyłącznie na substancjach fizycznych. Nie zawiera żadnych składników czynnych.

Jak działa Natalis 1?

Natalis 1 zawiera składniki, które pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia ran w kanale rodnym i na ciele dziecka podczas porodu. Są stosowane w celu ułatwienia i skrócenia czasu porodu. Pomagają usprawnić ręczne oddzielanie łożyska.

Kiedy stosować Natalis 1?

Preparat Natalis 1 może być stosowany na początku porodu naturalnego. Powinien być aplikowany przez położną.

Jak długo można stosować Natalis 1?

Preparat Natalis 1 służy do jednorazowego użytku podczas pierwszej fazy porodu.


Skład

1 sterylnej strzykawce jednorazowej, zawierającej 15 ml żelu położniczego, znajdują się następujące składniki: hydroksyetyloceluloza, glikol propylenowy, gliceryna, guma ksantanowa, chlorek sodu, woda oczyszczona.
W skład opakowania wchodzi: 1 sterylna strzykawka jednorazowa, zawierająca 15 ml żelu położniczego, oddzielne opakowania sterylne z aplikatorem dopochwowym (w tym 1 tubka płynu do masażu narządów rodnych Natalis na strzykawkę).

Jak stosować

Żel położniczy Natalis 1 jest podawany podczas badania ginekologicznego w trakcie pierwszego etapu porodu. Cała zawartość strzykawki podawana jest do pochwy (kanału rodnego) począwszy od zakończenia szyjki macicy, przy użyciu elastycznego aplikatora dopochwowego lub ręcznie. Możliwe jest uzupełnienie tak powstałej warstwy poślizgowej dodatkowym płynem, w celu uzyskania pełnego pokrycia ścian kanału rodnego. Można w tym celu zastosować roztwór NaCl lub inny roztwór aseptyczny.
Żel położniczy Natalis 1 skraca czas trwania porodu. Dlatego powinien być stosowany podczas całego porodu.
Przeciętnie stosowana dawka to 15-30 ml żelu Natalis 1 na poród. Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń, maksymalna dawka żelu położniczego Natalis 1 wynosi 30 ml. Aplikacja wyłącznie przez wykwalifikowany personel położniczy.

Dzienne spożycie

n/d

Przeznaczenie

Żel położniczy Natalis 1 został opracowany w celu ułatwienia porodu naturalnego. Żel położniczy Natalis 1 jest stosowany podczas porodu naturalnego w celu ułatwienia jego przebiegu zarówno matce, jak i dziecku oraz w celu ochrony dna miednicy. Żel położniczy Natalis 1 tworzy warstwę poślizgową w kanale rodnym, zmniejszając tarcie płodu o ściany kanału rodnego.
- ułatwienie porodu naturalnego w celu ochrony matki i dziecka przez zmniejszenie niepożądanego tarcia zarówno u pierworódek, jak i wieloródek, w stanach po cięciu cesarskim,
- w przypadku porodów w wodzie, porodu przedwczesnego, a także pęknięcia błon porodowych;
- łagodzenie skutków porodu przedłużonego;
- ułatwienie zabiegów chirurgicznych wykonywanych podczas porodu;
- ochrona narządów rodnych podczas porodu naturalnego;
- ułatwienie ręcznego oddzielenia łożyska.

Ostrzeżenia

Żelu położniczego Natalis 1 nie należy stosować w przypadku:
- podejrzenia zakażenia płynu owodniowego
- objawów niedotlenienia płodu
- znanej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników
Uwagi:
Żel położniczy Natalis™ 1 jest preparatem sterylnym, w opakowaniu jednorazowym.
Żel położniczy Natalis™ 1 nie zawiera żadnych substancji czynnych.
Żel położniczy Natalis™ 1 jest bezzapachowym i prawie bezbarwnym żelem, zawierającym wyłącznie składniki naturalne.
Cechy charakterystyczne żelu to duża lepkość, izotoniczność, lekko kwaśny odczyn pH rzędu 6,0-6,7 oraz przewodność elektryczna 6,0-8,0 mSˇcm-1.

Możliwe skutki uboczne

Dotychczas nie odnotowano żadnych przypadków wystąpienia działań niepożądanych.

Waga

15 ml

Dystrybutor

Avrix Pharma Sp. z o.o.
Piłsudskiego 3
00-078 Warszawa

Producent

HealthTrade ( Switzerland ) AG

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.