Novama Comfort+, ciśnieniomierz elektroniczny, 1 sztuka

Marka: NOVAMA

Wyrób medyczny, ciśnieniomierz elektroniczny, naramienny, dokładny.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

170,99

O produkcie: Novama Comfort+, ciśnieniomierz elektroniczny, 1 sztuka

100021976

Opis

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny Novama Comfort + będzie odpowiedni dla wszystkich osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna codziennie.

Właściwości

Ciśnieniomierz niezawodny
Dożywotnia gwarancja “Od drzwi do drzwi”
 • Ciesz się nieograniczonym spokojem dzięki dożywotniej gwarancji potwierdzającej wyjątkowa jakość produktu Novama Comfort X.


  Klinicznie potwierdzona dokładność
  Certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Nadciśnienia

 • Novama Comfort + oferuje dokładność i bezpieczeństwo pomiaru dzięki parametrom certyfikowanym klinicznie przez niezależna organizacje ESH (Europejskie Stowarzyszenie Nadciśnienia) oraz restrykcyjny proces zarządzania jakością ISO 9001 oraz ISO 134855. Kliniczna walidacja ciśnieniomierza gwarantuje dokładność w całym zakresie pomiaru. Novama Comfort + jest jednym z nielicznych urządzeń z potwierdzoną wiarygodnością wyników.


  Granatowe podświetlenie tła

 • Ekran LCD z podwyższonym kontrastem, granatowym podświetleniem tła i wyraźnymi, podświetlanymi cyframi ułatwia odczyt pomiaru. Granatowe tło to innowacyjny pomysł na zapewnienie najlepszej widoczności napisów na ekranie. Negatyw czyli odwrócenie kolorów jasnych cyfr na ciemnym ekranie to dodatkowy element zwiększający czytelność ekranu nawet przy słabym wzroku.


  Ciśnieniomierz uniwersalny

 • Mankiet uniwersalny o szerokim zakresie obwodów ramienia 22 - 42 cm umożliwia dokładny pomiar u większości osób. Pamięć dla 2 użytkowników pomaga w dbaniu o zdrowie całej rodziny.


  Wynik to średnia
  Uśrednianie wyników 3 pomiarów eliminuje przejściowe zmiany ciśnienia.

 • Uśrednianie 3 pomiarów daje pewność że pojedynczy wynik nie był zaburzony chwilowym wahaniem ciśnienia krwi, ani czynnikami zewnętrznymi.


  Wskaźnik arytmii.
  Ostrzega o nieregularnej pracy serca i pulsu.

 • Zaburzenia rytmu serca to dolegliwość, którą cechuje przyspieszenie, zwolnienie i nieregularność w jego funkcjonowaniu. U niektórych pacjentów zaburzenia to przebiega zupełnie bezobjawowo, natomiast u innych bywa stanem zagrażającym życiu.


  Ocena wyniku od razu
  Interpretacja wyniku według danych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia)

 • Czytelna skala umieszczona na ciśnieniomierzu umożliwia szybka ocenę pomiaru wykonanego przed chwilą.


  Aparat mierzy ciśnienie w oparciu o metodę oscylometryczną. Oznacza to, że urządzenie wykrywa ruch krwi w tętnicach, a następnie analizuje go i podaje wynik w formie elektronicznej. Wykorzystanie metody oscylometrycznej eliminuje potrzebę korzystania ze stetoskopu, co znacznie ułatwia badanie. Częste mierzenie ciśnienia dostarcza użytkownikowi, jak również lekarzowi cennych i dokładnych informacji na temat zmian ciśnienia krwi. Osoby z ciężkim nadciśnieniem, ciężką miażdżycą i ciężką cukrzycą powinny poradzić się lekarza w sprawie możliwości mierzenia ciśnienia na ręce (w tym na nadgarstku). W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat swojego ciśnienia krwi należy skonsultować się z lekarzem. Samodzielne stawianie diagnozy lub leczenie na podstawie wyników uzyskanych za pomocą ciśnieniomierza może być niebezpieczne. Należy stosować się do zaleceń lekarza. Mierząc regularnie ciśnienie, masz możliwość informowania swojego lekarza o zmianach ciśnienia krwi.


 • Skład

  Zestaw zawiera: ciśnieniomierz, mankiet 22 - 42 cm, 4 baterie AAA, instrukcję, dzienniczek, etui.

  Jak stosować

  Przed dokonaniem pomiaru należy odpocząć przez co najmniej 15 minut. Na 10 minut przed pomiarem nie należy palić tytoniu, jeść, pić kawy ani podejmować aktywności fizycznej. Nie należy mierzyć ciśnienia będąc pod wpływem stresu -należy najpierw uspokoić się. Należy usiąść w pozycji wyprostowanej w cichym pomieszczeniu, opierając plecy na krześle. Rękę należy umieścić na płaskiej powierzchni (np. na stole). Podczas pomiaru nie należy się ruszać, mówić ani krzyżować nóg. Należy zdjąć krępujące części ubrania lub biżuterii. Wynik pomiaru należy zapisać w przeznaczonym do tego celu dzienniku lub zachować w pamięci urządzenia. Zaleca się zapisywanie wyników pomiarów. Jeśli zaistnieje potrzeba powtórzenia pomiaru, należy odczekać 15 minut przed kolejnym pomiarem, aby stan naczyń krwionośnych ustabilizował się - chociaż odpowiedni czas pomiędzy pomiarami może zależeć od indywidualnych cech.

  Przeznaczenie

  pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz tętna

  Dystrybutor

  Novama Cloud S.A.
  ul. Traktorowa 143,
  Łódź


  Typ produktu

  Wyrób medyczny

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

  Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.