Novama Comfort X, ciśnieniomierz elektroniczny, 1 sztuka

Marka: NOVAMA

Wyrób medyczny, ciśnieniomierz elektroniczny z mankietem klamrowym.

Dostępny
178,40

Klienci kupili również

O produkcie: Novama Comfort X, ciśnieniomierz elektroniczny, 1 sztuka

100021975

Opis

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny Novama Comfort X będzie odpowiedni dla wszystkich osób wymagających monitorowania ciśnienia krwi i tętna codziennie. Innowacyjny mankiet sprawi że każdy pomiar będzie precyzyjny.

Właściwości

Urządzenie Novama Comfort X to automatyczny naramienny ciśnieniomierz z funkcją wykrywania migotania przedsionków.

  • Odpowiedni dla kobiet w ciąży — produkt Novama Comfort X uzyskał kliniczną walidację umożliwiającą użycie w czasie ciąży, a jego dokładność potwierdza Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego*.
  • Pozwala na komfortowy pomiar — urządzenie Novama Comfort X wywiera mniejszy ucisk, dzięki czemu jest łatwiejsze i bardziej delikatne podczas stosowania.
  • Innowacyjny mankiet klamrowy o uniwersalnym rozmiarze — sprawia, że można łatwo i szybko założyć ciśnieniomierz.
  • Duży i podświetlany ekran — ułatwia odczyt pomiaru w każdych warunkach.

W zestawie znajduje się ciśnieniomierz, mankiet o zakresie obwodów ramienia 22-42 cm, 4 baterie AAA, instrukcja, dzienniczek i etui.

Jak działa ciśnieniomierz Novama Comfort X?

Ciśnieniomierz Novama Comfort X przeprowadza pomiar ciśnienia tętniczego krwi i tętna metodą oscylometryczną.

Jak używać ciśnieniomierza Novama Comfort X?

Zanim wykonasz pomiar, odpocznij przez co najmniej 15 minut. Pamiętaj też, aby 10 minut przed użyciem urządzenia Novama Comfort X nie palić tytoniu, nie jeść i nie pić kawy. W czasie korzystania z ciśnieniomierza siedź w wygodnej pozycji z opartymi plecami. Rękę umieść na płaskiej powierzchni. Podczas pomiaru unikaj poruszania się, mówienia i krzyżowania nóg.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania ciśnieniomierza Novama Comfort X?

Nie ma informacji co do przeciwwskazań do stosowania produktu Novama Comfort X.

*https://novama.pl/cisnieniomierz-elektroniczny-novama-comfort-x-r#


Skład

Zestaw zawiera: ciśnieniomierz, mankiet 22 - 42 cm, 4 baterie AAA, instrukcję, dzienniczek, etui.

Jak stosować

Przed dokonaniem pomiaru należy odpocząć przez co najmniej 15 minut. Na 10 minut przed pomiarem nie należy palić tytoniu, jeść, pić kawy ani podejmować aktywności fizycznej. Nie należy mierzyć ciśnienia będąc pod wpływem stresu -należy najpierw uspokoić się. Należy usiąść w pozycji wyprostowanej w cichym pomieszczeniu, opierając plecy na krześle. Rękę należy umieścić na płaskiej powierzchni (np. na stole). Podczas pomiaru nie należy się ruszać, mówić ani krzyżować nóg. Należy zdjąć krępujące części ubrania lub biżuterii. Wynik pomiaru należy zapisać w przeznaczonym do tego celu dzienniku lub zachować w pamięci urządzenia. Zaleca się zapisywanie wyników pomiarów. Jeśli zaistnieje potrzeba powtórzenia pomiaru, należy odczekać 15 minut przed kolejnym pomiarem, aby stan naczyń krwionośnych ustabilizował się - chociaż odpowiedni czas pomiędzy pomiarami może zależeć od indywidualnych cech.

Przeznaczenie

pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz tętna

Dystrybutor

Novama Cloud S.A.
ul. Traktorowa 143,
Łódź


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.