Novoxidyl Tonik, formuła przeciw wypadaniu włosów, 75 ml

Emulsja przeciw wypadaniu włosów, zawiera kwas laurynowy i esculinę.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

40,91

O produkcie: Novoxidyl Tonik, formuła przeciw wypadaniu włosów, 75 ml

100003846

Opis

Novoxidyl Tonik jest produktem zalecanym do stosowania w stanach nadmiernego wypadania włosów i w celu rewitalizacji cebulki włosowej. Tonik zawiera TRIAMINODIL®, dzięki temu ogranicza wypadanie spowodowane wieloma przyczynami, przedłużając cykl życia włosów i wspomaga ich wzrost.


Właściwości

Preparat jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe, którzy zmagają się z problem wzmożonej utraty włosów – niezależnie od przyczyny. Formuła Novoxidyl Tonik bazuje na Triaminodilu® – opatentowanej substancji, która przyczynia się do normalizowania funkcji cebulek włosowych. Skład uzupełniają takie składniki aktywne jak:

  • Aminodermin TM CLR – jest to kompleks aminokwasów siarkowych, które odpowiadają za prawidłową budowę oraz wzrost włosa,
  • eskulina – jest pozyskiwana z surowców roślinnych; wpływa pozytywnie na kondycję skóry głowy i włosów; wspiera odżywienie cebulek włosowych; przyczynia się do uszczelnienia naczyń włosowatych; pomaga usprawnić krążenie w skórze głowy,
  • kwas laurynowy – należy do grupy inhibitorów 5-alfa reduktazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu w DHT odpowiadającego za miniaturyzację mieszków włosowych; przyczynia się do zredukowania ilości produkowanego łoju, który oddziałuje negatywnie na wzrost zdrowych włosów.

Składniki aktywne wykazują synergię – oddziałują na różne części cebulki włosowej. Przekłada się to na lepsze efekty w porównaniu z oddzielnym działaniem każdej z zastosowanych substancji. Jeżeli chcesz wzmocnić rezultaty kuracji na wypadanie włosów u kobiet lub mężczyzn, tonik stosuj wraz z szamponem z tej samej serii. Novoxidyl Tonik ma postać płynu. Załączony aplikator pozwala na wygodne i szybkie nałożenie porcji preparatu – wystarczy rozpylić go na skórze głowy. Jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Jak działa Novoxidyl Tonik?

To produkt kosmetyczny, który bazuje na starannie dobranych składnikach aktywnych o właściwościach wzajemnie się uzupełniających. Przyczyniają się nie tylko do ograniczenia wypadania włosów, ale też do wzmocnienia oraz zrewitalizowania cebulek włosowych.

Kiedy stosować Novoxidyl Tonik?

Jeśli Twoim problemem jest wypadanie włosów u mężczyzn, możesz sięgnąć po Novoxidyl Tonik. Preparat sprawdzi się także u kobiet zmagających się z nadmierną utratą włosów.

Jak długo można stosować Novoxidyl Tonik?

Kuracja skierowana przeciw wypadaniu włosów powinna trwać ściśle określony czas. Producent rekomenduje, aby preparat stosować przez okres 60-90 dni.

Czy stosowanie Novoxidyl Tonik w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie podaje informacji odnośnie do bezpieczeństwa stosowania tego produktu przez kobiety w ciąży. Jeżeli spodziewasz się dziecka, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji przeciw wypadaniu włosów za pomocą tego preparatu.


Skład INCI

Alcohol Denat., Aqua, Propylene Glycol, Laureth-7 Citrate, Coceth-7, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Pyrrolidinil Diaminopyrimidine Oxide, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Esculin, Methionine, Cysteine, Tryptophan, Lauric Acid, Retinyl Palmitate, Parfum.

Jak stosować

Skórę głowy spryskać tonikiem i rozprowadzić delikatnie masując do wchłonięcia.

Przeznaczenie

Produkt kosmetyczny.

Pojemność

75 ml

Seria

Novoxidyl

Producent

Polfarmex S.A.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.