Nurofen od 6 lat, Ibuprofenum 200 mg, 6 tabletek powlekanych

Marka: NUROFEN

Dostępny

4,77
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003865

Lek należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Ciąża

W okresie ciąży oraz karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat (o masie ciała powyżej 20 kg).
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Dzieci:
Optymalne dawkowanie znajduje się między 7-10 mg/ kg masy ciała 3 do 4 razy dziennie, co odpowiada dawce dobowej 20-30mg / kg. Zaleca się aby w leczeniu bólu i gorączki nie przekraczać dawki dobowej 30 mg /kg / dobę.
Dzieci od 6 do 9 lat (20-30 kg) - 1 tabletka 200 mg . W razie potrzeb 1 tabletka co 6 godzin. Nie przekraczać 3 tabletek na dobę (600 mg)
Dzieci od 9 do 12 lat (30 - 40 kg) - 1 tabletka 200 mg. W razie potrzeb 1 tabletka co 4 -6 godzin. Nie przekraczać 4 tabletkę na dobę (800 mg).
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg)
Dawka początkowa - 2 tabletki, potem w razie potrzeb 1 - 2 tabletki co 4 - 6 godzin. Tabletki należy popijać wodą. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg) w ciągu doby.
U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.
Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Dystrybutor

Reckitt Benckiser ( Poland ) S.A.
Ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Skutki uboczne

Działania niepożądane uszeregowano według częstości występowania stosując następujące określenia:
Bardzo często: więcej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów.
Często: mniej niż u 1 na 10, ale więcej niż u 1 na 100 pacjentów.
Niezbyt często: mniej niż u 1 na 100, ale więcej niż u 1 na 1000 pacjentów.
Rzadko: mniej niż u 1 na 1000, ale więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów.
Bardzo rzadko: mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów i w pojedynczych przypadkach.
Zaburzenia żołądka i jelit:
niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności.
rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka.
bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna.
Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, czasami ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku i perforacja.
Zaburzenia układu nerwowego:
niezbyt często: bóle głowy.
rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia.
W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych:
rzadko: obrzęki
bardzo rzadko: zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
bardzo rzadko: zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi (niedokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza).
Zaburzenia skóry
bardzo rzadko: rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka.
Zaburzenia układu immunologicznego:
niezbyt często: pokrzywka i świąd.
bardzo rzadko: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.
U pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka dezorientacja.
Zaburzenia serca
bardzo rzadko: obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach.

Działanie

Niesteroidowe leki przeciwzapalnie wykazują zdolność łagodzenia takich dolegliwości jak: ból, obrzęk i gorączka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent

Reckitt Benckiser

Przeciwwskazania

Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancją pomocniczą leku oraz na inne NLPZ,
- z nietolerancją na niektóre cukry
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężą niewydolnością serca,
- przyjmujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX- 2,
- w III trymestrze ciąży,
- ze skazą krwotoczną.
- nie należy stosować u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jedna tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu.
Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki - kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koloidowa bezwodna; otoczka cukrowa - karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000; tusz do nadruku - Epacode S-1- 277001 (szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku u dzieci

Od 6 roku życia.

Wskazania

Nurofen jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu)
- gorączka różnego pochodzenia (m.in w przebiegu grypy, przeziębienie lub innych chorób zakaźnych)
- bolesne miesiączkowanie