Octedin, spray do pielęgnacji i ochrony skóry, 50 ml

Spray do pielęgnacji i ochrony skóry, ma właściwości antybakteryjne.

Dostępny
19,60

O produkcie: Octedin, spray do pielęgnacji i ochrony skóry, 50 ml

100007881

Opis

Octedin, spray do pielęgnacji i ochrony skóry, 50 ml to spray do higieny i oczyszczania skóry o właściwościach antybakteryjnych. 


Właściwości

Właściwa higiena rąk i ciała umożliwia utrzymanie organizmu w dobrej kondycji i zdrowiu. Zapobiega roznoszeniu mikroorganizmów, które mogą przyczyniać się do rozwoju różnych dolegliwości. W przypadku braku dostępu do bieżącej wody i przebywania poza domem zachowanie odpowiedniej czystości jest możliwe dzięki płynom do higieny i oczyszczania skóry. Octedin to antybakteryjny środek higieniczno-kosmetyczny służący do ochrony skóry przed szkodliwymi drobnoustrojami. Ma postać sprayu i można użyć go w każdych warunkach. Formuła preparatu bazuje na zawartości wyciągu z nagietka, mentolu i oktenidyny.

  • Nagietek to roślina pochodząca z Egiptu i rejonu Morza Śródziemnego. Obecnie jest uprawiana na obszarze klimatu umiarkowanego, głównie w celach farmaceutyczno-kosmetycznych. Zawiera saponiny, flawonoidy, karotenoidy, kwasy fenolowe i sterole. Przy stosowaniu zewnętrznym wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze i przeciwwirusowe.
  • Mentol wspomaga działanie chłodzące, orzeźwiające i antybakteryjne. Nadaje skórze przyjemną świeżość i rześkość.
  • Oktenidyna (dihydrochlorek oktenidyny) to popularna substancja antyseptyczna, która jest dobrze tolerowana przez błony śluzowe, skórę i rany. Pomaga zwalczać bakterie, grzyby i wirusyin. poprzez wchodzenie w interakcje ze strukturami ściany i błony komórkowej tych organizmów. Co ważne, oktenidyna nie przenika przez skórę nieuszkodzoną i nie indukuje oporności bakterii. Jest powszechnie wykorzystywana do zastosowań medycznych.

Jak działa Octedin?

Składniki zawarte w preparacie Octedin oczyszczają, chronię i pielęgnują skórę.

Jak stosować Octedin?

Aplikuj spray Octedin bezpośrednio na pożądane obszary skóry w postaci nierozcieńczonej. Możesz też użyć wacika kosmetycznego. Pokryj partię skóry całkowicie i równomiernie. Następnie pozostaw na około 1 minutę. Nie spłukuj. Unikaj kontaktu z oczami.

Jak często stosować Octedin?

Możesz stosować produkt Octedin tak często, jak potrzebujesz.

Kiedy stosować Octedin?

Preparat Octedin możesz stosować w celach higienicznych, do ochrony i pielęgnacji, do przemywania, oczyszczania oraz odświeżania skóry rąk i ciała. Produkt sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy jesteś w podróży, w samochodzie, na siłowni czy na wycieczce. Po spray Octedin możesz sięgnąć również w razie pojawienia się podrażnień skóry, np. po goleniu, po depilacji, zabiegach kosmetycznych czy ukąszeniu owadów. Produkt nadaje się też do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku.


Skład INCI

Aqua, Propylene Glycol, Calendula Officinalis Flower Extract, Ethylhexylglycerin, Octenidine HCl, Sodium Lauroyl Sarcosinate, PEG-35 Castor Oil, Menthol.

Jak stosować

Octedin należy stosować bezpośrednio na pożądane partie skóry w postaci nierozcieńczonej. Można użyć wacika kosmetycznego. Pokryć obszar całkowicie i równomiernie, pozostawić na około 1 minutę. Nie spłukiwać! Unikać kontaktu z oczami.


Przeznaczenie

Octedin polecany jest w celach higienicznych, do ochrony i pielęgnacji, do przemywania, oczyszczania i odświeżania skóry rąk i ciała, np.: w podróży, samochodzie, na siłowni, wycieczce, a także do pielęgnacji podrażnień skóry, np. po goleniu, depilacji, zabiegach kosmetycznych, ukąszeniu owadów, czy skóry ze skłonnością do trądziku. 


Ostrzeżenia

Chronić przed światłem. Przechowywać w temperaturze nie przekraczającej 25°C.


Pojemność

50 ml netto


Producent

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą 


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.