Olimp LiveUp, smak waniliowy, 280 g

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego z dodatkiem witaminy D.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

58,99

Klienci kupili również

O produkcie: Olimp LiveUp, smak waniliowy, 280 g

100009847

Opis

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.

Właściwości

Unikatowa kompozycja składników: białka pochodzącego z wysokiej jakości koncentratu białek serwatki, HMB, monohydratu kreatyny, cynku w postaci wysoko przyswajalnego chelatu aminokwasowego Albion® oraz witaminy D dla zachowania masy mięśniowej.

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawiera cukry i substancje słodzące.

Jak pokazują badania podawanie HMB przyczynia się do zachowania masy mięśniowej u osób w wieku podeszłym oraz może być przydatne w prewencji atrofii mięśniowej wynikającej z unieruchomienia lub wywołanej innymi czynnikami.

Kreatyna jest aminą naturalnie występującą w ludzkim organizmie, głównie w mięśniach, syntetyzowaną z trzech aminokwasów: metioniny, glicyny i argininy. W tkance mięśniowej zmagazynowana jest przede wszystkim pod postacią fosfokreatyny zaangażowanej w resyntezę ATP podczas skurczu mięśniowego. Przeprowadzone dotychczas badania potwierdzają potencjalne terapeutyczne efekty podawania kreatyny: poprawę jakości życia poprzez wzrost siły i większą odporność na zmęczenie oraz zapobieganie utracie masy kostnej u osób starszych.

BIAŁKO jest jednym z głównych czynników pozytywnie wpływających na zachowanie masy mięśniowej, a jak pokazują badania Instytutu Żywności i Żywienia osoby starsze mogą spożywać go za mało.

Ponadto utrzymanie spożycia białka w okresach, gdy mięśnie są nieużywane, powstrzymuje utratę masy mięśniowej, która ma liczne negatywne konsekwencje zdrowotne.

Cynk odgrywa istotną rolę w wielu szlakach biochemicznych i uczestniczy w niektórych funkcjach komórkowych, w tym w odpowiedzi immunologicznej.

Niedawne badania europejskie na grupie 102 osób w wieku podeszłym wykazały, że 44% z nich ma niedobór cynku, natomiast 20% wysokie niedobory tego mikroelementu.

Preparat został wzbogacony w witaminę D, której deficyt jest powszechny wśród mieszkańców Europy Środkowej, w tym Polski i kojarzony jest ze spadkiem funkcji mięśni oraz cynk odgrywający rolę w procesach regeneracyjnych, np. w okresie rekonwalescencji.


Tabela

nformacja o wartości odżywczej 1 porcja (40 g) 100 g
Wartość energetyczna 552 kJ/ 132 kcal 1380 kJ/ 330 kcal
Tłuszcz, 2,2 g 5,5 g
w tym: kwasy tłuszczowe nasycone 1,6 g 4 g
Węglowodany, 8 g 20 g
w tym: cukry 1,3 g 3,25 g
Błonnik 0 g 0 g
Białko 20 g 50 g
Sól 0,1 g 0,25 g
Cynk (z chelatu Albion®) 5 mg 12,5 mg
Witamina D 40 μg 100 μg
Ca HMB (β-hydroksy-β-metylomaślan wapnia) 3,75 g 9,375 g
w tym: HMB 3 g 7,5 g
Monohydrat kreatyny 3 g 7,5 g
w tym: Kreatyna 2,64 g 6,6 g

Skład

koncentrat białek serwatkowych (z mleka), maltodekstryny, β-hydroksy-β-metylomaślan wapnia, mikronizowany monohydrat kreatyny, substancja zagęszczająca - guma ksantanowa; aromaty, olej ze średniołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi (MCT), diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku Albion®), substancje słodzące – sukraloza, acesulfam K, cyklaminiany; cholekalcyferol – wit. D.

Jak stosować

W celu sporządzenia preparatu należy do naczynia zawierającego 170 - 190 ml przegotowanej wody o temperaturze pokojowej dodawać powoli 1 porcję produktu (zawartość 1 miarki = 40 g) mieszając, aż do całkowitego rozpuszczenia proszku. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Dzienne spożycie

Poleca się podawanie 1 porcji (40 g) produktu na dobę. W celu wyrobienia odpowiedniego nawyku spożywania preparatu zaleca się jego przyjmowanie o podobnej porze dnia. W sytuacji, gdy porcja preparatu zostanie pominięta można przyjąć go później.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony do postępowania dietetycznego u osób narażonych na utratę masy mięśniowej związaną m.in. z okresami unieruchomienia, w okresie rekonwalescencji i rehabilitacji, a także związaną z wiekiem, sarkopenią, przewlekłymi chorobami, u osób ze zwiększonym zapotrzebowaniem na białko; zagrożonych niedożywieniem lub niedożywionych.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać porcji polecanej do spożycia w ciągu dnia.

Waga

280 g


Producent

Olimp Labs

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.