Omegamed Baby+D, 30 kapsułek twist-off

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla dzieci od 1. dnia.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

27,89

O produkcie: Omegamed Baby+D, 30 kapsułek twist-off

100009493

Opis

Omegamed Baby+D kapsułki twist-off to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt i dzieci do codziennego stosowania od pierwszych dni życia.

Właściwości

Omegamed Baby+D zapewnia codzienną porcję DHA (kwas dokozaheksaenowy z grupy Omega-3) oraz witaminy D, zgodnie z aktualnymi zaleceniami.

DHA zawarty w produktach Omegamed jest:

- Z pierwotnego źródła – pozyskiwany z naturalnych alg Schizochytrium sp., czyli pierwotnego, bezpiecznego źródła. Oznacza to lepszy smak i zapach oraz dobrą przyswajalność i tolerancję.

- Czysty – algi, z których pozyskiwany jest DHA są hodowane w kontrolowanych warunkach, poza zbiornikami morskimi. Oznacza to brak ryzyka kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi zanieczyszczeniami występującymi w naturalnym środowisku, takimi jak dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB)

- Idealny – skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają wartościowe badania naukowe oraz tradycja stosowania. Oznacza to, że jest sprawdzony i idealnie dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających i wrażliwych na niedobory tego składnika w diecie grup konsumentów.


Skład

Olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA) [olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy; emulgator: lecytyny; aromat; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, palmitynian-L-askorbylu]; cholekalcyferol (witamina D). Otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Jak stosować

Końcówkę kapsułki należy przekręcić i oderwać. Jeżeli kapsułkę trudno się otwiera wówczas należy odciąć jej końcówkę. Następnie wycisnąć zawartość kapsułki na łyżeczkę lub dodać do niewielkiej ilości pokarmu: mleka, ściągniętego pokarmu matki, kaszki lub zupki. Zaleca się dodawać Omegamed Baby+D do pożywienia, aby zneutralizować charakterystyczny zapach i smak oleju DHA. Nie zaleca się podawania zawartości kapsułki bezpośrednio do ust dziecka. Należy zachować ostrożność przy podawaniu preparatu, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Przeznaczenie

Preparat do postępowania dietetycznego w celu wspomagania:
- prawidłowego funkcjonowania mózgu
- prawidłowego funkcjonowania wzroku
- prawidłowego wzrostu i rozwoju kości
- prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego


Ostrzeżenia

Nie zaleca się podawania zawartości kapsułki bezpośrednio do ust dziecka. Należy zachować ostrożność przy podawaniu preparatu, aby dziecko nie połknęło kapsułki. Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Do postępowania dietetycznego. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie stosować jeżeli występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu. Dzienna porcja substancji nie może być osiągnięta jedynie poprzez zmianę normalnej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie. Produkt przeznaczony dla niemowląt i dzieci.

Producent

Polski Lek

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.