Omeganerv, suplement diety, 60 kapsułek

Bogaty w kwasy Omega-3 suplement diety z olejem z ryb i wiesiołka.

Dostępny
26,03
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie: Omeganerv, suplement diety, 60 kapsułek

100014757

Opis

Omeganerv to suplement diety o starannie dobranym składzie, zawierający olej z ryb morskich (sardele) i zimno tłoczony olej z wiesiołka, które dostarczają składników odżywczych najwyższej jakości.


Właściwości

Preparat jest przeznaczony dla osób, które chcą uzupełnić swoją dietę w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Może być podawany dzieciom powyżej 3. roku życia. Sprawdzi się w okresie wzmożonego wysiłku umysłowego, ponieważ zawarte w nim składniki aktywne wspierają pamięć i koncentrację. Suplement Omeganerv zawiera olej z ryb oraz olej z wiesiołka, które są źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).

Kwas eikozapentaenowy (EPA) należy do grupy kwasów tłuszczowych omega-3. Wspiera prawidłową pracę serca. Pomaga obniżyć poziom trójglicerydów. Wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Jest substancją, z której powstają m.in. związki działające antyagregacyjnie.

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) zaliczany jest do kwasów tłuszczowych omega-3. Wspiera pracę układu nerwowego, wspomaga stymulowanie wzrostu komórek nerwowych. Sprzyja prawidłowemu widzeniu. Pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera, a także wspiera funkcjonowanie mózgu.

Kwas gamma- linolenowy (GLA) – należy do grupy kwasów omega-6. Przyczynia się do zmniejszenia poziomu leukotrienów, czego efektem może być wsparcie przy redukowaniu symptomów astmy. Pomaga łagodzić objawy atopowego zapalenia skóry (AZS), a także wspiera leczenie chorób oczu. Ponadto wpływa na usprawnienie gospodarki lipidowej.

Omeganerv jest suplementem diety w postaci kapsułek. Ich otoczka została wykonana z żelatyny i zawiera glicerol – substancję zatrzymującą wilgoć. Produkt nie zawiera cukru, barwników ani glutenu. Jedno opakowanie zawiera 60 kapsułek, które – w pierwszym okresie suplementacji – wystarcza na 10 dni.

Kiedy brać Omeganerv?

Po ten suplement diety możesz sięgnąć, jeśli codzienna dieta nie dostarcza optymalnej ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 i omega-6. Ponadto sprawdzi się w przypadku, gdy chcesz obniżyć za wysoki cholesterol.

Jak dawkować Omeganerv?

Preparat przyjmuj zgodnie z rekomendacjami producenta:

  • 2 kapsułki 3 razy dziennie – przez pierwsze 2-3 miesiące suplementacji,
  • 2 kapsułki dziennie – w kolejnych miesiącach przyjmowania suplementu diety.

Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej porcji.

Czy stosowanie Omeganerv w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, nie stosuj suplementu diety Omeganerv bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Z czym nie łączyć Omeganerv?

Gdy przyjmujesz jakiekolwiek leki, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania tego suplementu diety.


Tabela

Składniki w dziennej porcji preparatu 2 kapsułki 6 kapsułek
Olej rybi (źródło kwasów omega-3), w tym:
EPA (kwas eikozapentaenowy)
DHA (kwas dokozaheksaenowy)
800 mg
240 mg
64 mg
2400 mg
720 mg
192 mg
Olej z wiesiołka (źródło kwasów omega-6), w tym:
GAL (kwas gamma-linolenowy)
200 mg
20 mg
600 mg
60 mg

Skład

Składniki: Olej z ryb, składnik otoczki kapsułki: żelatyna, olej z wiesiołka dwuletniego (tłoczony na zimno), substancja utrzymująca wilgoć (składnik otoczki): glicerol, przeciwutleniacz: D-alfa-tokoferol


Jak stosować

Przyjmować doustnie, podczas posiłku.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
Początkowo, przez pierwsze 2-3 miesiące zaleca się przyjmować preparat 3 razy dziennie po 2 kapsułki.
Po tym okresie porcję można zmniejszyć do 2 kapsułek na dzień.


Przeznaczenie

Preparat wspiera pamięć i koncentrację, usprawnia procesy uczenia się, działa wspomagająco w przypadku trudności w czytaniu, pisaniu i liczeniu oraz zaburzeń zachowania typowych dla ADHD (m.in. nadpobudliwości i impulsywności). Jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby przyjmujące leki przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.


Waga

Masa netto 40,38 g (60 kapsułek).


Producent

Solinea Sp. z o. o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I,
21-003 Ciecierzyn


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.