Omron Gentle Temp 720, elektroniczny termometr bezdotykowy

Marka: OMRON

Termometr elektroniczny, który umożliwia pomiar temperatury ciała.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

224,39

O produkcie: Omron Gentle Temp 720, elektroniczny termometr bezdotykowy

100009528

Opis

Termometr elektroniczny umożliwiający bezdotykowy pomiar temperatury.

Właściwości

Omron Gentle Temp 720 może być stosowany do pomiaru temperatury czoła, powierzchni lub pomieszczenia. Urządzenie włącza się po naciśnięciu przycisku. Wyposażono je w funkcję podświetlenia, co pozwala na sprawdzenie wyniku także w nocy, a także duży wyświetlacz LCD.

Urządzenie Omron Gentle Temp 720 ma funkcję zapisywania 25 ostatnich odczytów, co pomaga śledzić zmiany temperatury w czasie i monitorowanie trendów. Termometr wyświetla wyniki w dwóch jednostkach – stopniach Celsjusza i Farenheita. Urządzenie wyłącza się samoistnie po dłuższym czasie nieużywania. Produkt wyposażono w wymienny akumulator. Termometr wydaje sygnał dźwiękowy, który można wyłączyć w ustawieniach. Sygnalizuje zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę napisami „Lo” i „Hi”.

Urządzenie Omron Gentle Temp 720 jest objęte 3-letnią gwarancją producenta. Producent zaleca jego stosowanie w połączeniu z osłonką, która zapobiega zarysowaniu i zabrudzeniu czujnika Thermopile. Urządzenia nie powinno się przecierać ręcznikiem papierowym. Jego włókna mogą bowiem doprowadzić do uszkodzenia czujnika. Do urządzenia dołączono futerał ochronny, osłonę sondy, baterię i kartę gwarancyjną. Produkt cechuje się ergonomicznym i nowoczesnym kształtem.

Produkt Omron Gentle Temp 720  ten spełnia wymogi dyrektywy WE 93/42/EWG regulującej parametry wyrobów medycznych i normę EN ISO 80601-2-56:2012*. Bateria zastosowana w produkcie pozwala na wykonanie około 2500 pomiarów. Po jej zużyciu można wymienić element na nowy egzemplarz. Termometr ma niewielkie wymiary. Urządzenie waży zaledwie 90 g (masa z baterią).

Kiedy stosować Omron Gentle Temp 720?

Termometr służy do sprawdzania temperatury ciała i powierzchni. Można wykorzystać go do pomiaru odbytniczego, przez ucho, doustnego i pod pachą. Sposób użycia termometru wpływa na wiarygodność wyniku.

Produkt może być wykorzystywany do mierzenia temperatury płynów – np. mleka i wody. Urządzenie z wyłączonym sygnałem dźwiękowym jest polecane do wykonywania pomiarów temperatury ciała dziecka w nocy.

Jak działa Omron Gentle Temp 720?

Omron Gentle Temp 720 to termometr, który włącza się po naciśnięciu przycisku. Wystarczy przytrzymać go w odległości 1-3 cm od powierzchni, nacisnąć guzik z napisem START i sprawdzić wynik po upływie zaledwie jednej sekundy. W trakcie pomiaru nie należy się ruszać. Urządzenie pozwala na mierzenie temperatury poprzez wykrywanie promieniowania podczerwonego skóry w miejscu, do którego przyłożono czujnik.

*https://www.omron-healthcare.pl/pl/termometry/GentleTemp_720.html


Przeznaczenie

termometr do bezdotykowego wykonywania pomiaru temperatury

Dystrybutor

PRODUCENCKA CENTRALA FARMAC.PROCEFAR SP. Z O.O

Producent

Omron

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.