Orsalit o smaku malinowym + Orsalit Drink w promocji, zestaw

Marka: ORSALIT

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego na biegunkę i wymioty.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

20,19

O produkcie: Orsalit o smaku malinowym + Orsalit Drink w promocji, zestaw

100021676

Opis

Orsalit o smaku malinowym 10 saszetek + Orsalit Drink 200 ml w promocji - zestaw płynów nawadniających, przeznaczonych do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów.

Właściwości

Orsalit o smaku malinowym: jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego, do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Orsalit uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Owocowy smak dla dzieci. Zapewnia uzupełnienie bieżących strat wody i elektrolitów u niemowląt i dzieci, a także u osób dorosłych.


Orsalit Drink: jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Orsalit Drink uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Gotowy do spożycia, smaczny płyn nawadniający. W praktycznej butelce, do podania w każdej sytuacji.


Skład

Orsalit o smaku malinowym: Glukoza, cytrynian, chlorki, sód, potas.


Orsalit Drink: Woda; glukoza jednowodna; cytrynian sodu; chlorek sodu; chlorek potasu; regulator kwasowości – kwas cytrynowy; substancje konserwujące – benzoesan sodu, sorbinian potasu; substancja słodząca – sukraloza; aromat truskawkowy. Nie zawiera owoców. Preparat zawiera cukier i substancję słodzącą.


Jak stosować

Orsalit o smaku malinowym: Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5- 10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml płynu nawadniającego po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.


Orsalit Drink: preparat gotowy do spożycia. Wstrząsnąć przed użyciem. Dawkowanie: zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. W ciągu pierwszych 3 - 4 godzin zaleca się:

 • przy lekkim odwodnieniu podawać 30 - 50 ml/kg masy ciała
 • przy umiarkowanym odwodnieniu podawać 50 - 100 ml/kg masy ciała.
 • Na dalszym etapie zaleca się podawać 5 - 10 ml/kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.

  Przeznaczenie

  Do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia.

  Ostrzeżenia

 • Preparatu Orsalit nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny.
 • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Preparat Orsalit Drink po otwarciu przechowywać w lodówce, spożyć w ciągu 48 godzin.

 • Producent

  IBSS BIOMED S.A.
  Aleja Sosnowa 8,
  30-224 Kraków

  Typ produktu

  Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.