Ottilan Spray, 10 ml

Dostępny
18,29

O produkcie

100016192

Ottilan Spray to wyrób medyczny, który umożliwia skuteczne, bezpieczne i proste zmiękczanie oraz naturalne usuwanie woskowiny usznej.

Właściwości

Ottilan Spray to wyrób medyczny, który umożliwia skuteczne, bezpieczne i proste zmiękczanie oraz naturalne usuwanie woskowiny usznej.

Ottilan Spray został wzbogacony o olejek z drzewa herbacianego, który zapobiega namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za zapalenie ucha.

Skład

składniki: Ottilan Spray zawiera oliwę z oliwek (farmaceutyczną) i olejek z drzewa herbacianego.

Jak stosować

Przed pierwszym użyciem należy nacisnąć dozownik 3-4 razy w celu napełnienia go płynem. Delikatnie pociągnąć górny płatek ucha w górę i w kierunku tyłu głowy. Trzymając buteleczkę w pozycji pionowej, wprowadzić aplikator do zewnętrznego przewodu słuchowego i nacisnąć końcówkę dozującą. Po aplikacji wymasować od zewnętrznej strony przednią część kanału słuchowego (skrawek). W razie potrzeby powtórzyć czynności opisane w punkcie 2. i 3. również w odniesieniu do drugiego ucha. Po użyciu końcówkę dozującą zdjąć, opłukać w gorącej wodzie, a następnie założyć na zawór dozujący.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dzieci od 6. miesiąca do 12. roku życia: w celu usunięcia zalegającej woskowiny: 1 dawka 2-3 razy dziennie do każdego ucha aż do rozpuszczenia woskowiny;profilaktycznie w celu zapobiegania gromadzeniu się woskowiny: 1 dawka 1 raz w tygodniu;profilaktycznie przed pływaniem: 1 dawka do każdego ucha.Stosować pod nadzorem osoby dorosłej.

dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: w celu usunięcia zalegającej woskowiny: 1-2 dawki 3 razy dziennie do każdego ucha aż do rozpuszczenia woskowiny;profilaktycznie w celu zapobiegania gromadzeniu się woskowiny: 1 dawka 1-2 razy w tygodniu;profilaktycznie przed pływaniem: 1 dawka do każdego ucha.W razie konieczności usuwania woskowiny przez lekarza podawać 1-2 dawki wyrobu Ottilan Spray dwa razy dziennie przez 3 dni przed wizytą u lekarza.

Przeznaczenie

Higiena ucha + naturalne działanie antybakteryjne. Produkt pielęgnacyjny dla całej rodziny. Dzieci od 6 miesiąca życia. Osoby korzystające ze sportów wodnych. Jako bezpieczna pielęgnacja u osób z aparatami słuchowymi.

Ostrzeżenia

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub odczucia, że działanie wyrobu jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy skontakować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki wyrobu Ottilan Spray:Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować większych dawek niż zalecane.

Pominięcie zastosowania wyrobu Ottilan Spray:Pominięcie dawki wyrobu nie ma istotnego wpływu na przebieg prowadzonej terapii. Należy kontynuować terapię z zachowaniem dotychczasowego dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

U kobiet w ciąży produkt należy stosować pod nadzorem lekarza.

W przypadku występowania częstych i niewyjaśnionych dolegliwości ze strony ucha zewnętrznego należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Informacje ważne przed zastosowaniem wyrobu medycznego Ottilan Spray:Nie należy stosować wyrobu medycznego Ottilan Spray:w przypadku stwierdzonej wcześniej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu, w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji błony bębenkowej, w przypadku wycieku z ucha, bez konsultacji z lekarzem u dzieci poniżej 6. miesiąca życia, bez konsultacji z lekarzem w przypadku bólu ucha, któremu towarzyszy podwyższona ciepłota ciała,do innych otworów ciała np. oka, nosa.

Producent

Novascon Pharmaceuticals Sp z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.