Pelogel, borowinowy żel stomatologiczny, 40 g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

27,69

O produkcie: Pelogel, borowinowy żel stomatologiczny, 40 g

100018190

Opis

Pelogel to lek na bazie zagęszczonego wodnego wyciągu borowinowego, zawierający zespół kwasów humusowych (huminowych i fulwokwasów) oraz liczne sole mineralne: wapnia, magnezu, sodu i inne cenne mikroelementy.

Działanie

Aktywne składniki Pelogelu wykazują działanie przeciwzapalne. Masowanie dziąseł żelem borowinowym poprawia mikrokrążenie w zmienionych patologicznie tkankach, co sprzyja wchłanianiu się wysięków i nacieków w ogniskach zapalnych. Ponadto kwasy humusowe wykazują korzystne działanie ściągające na śluzówkę dziąseł. Dodatkowo zawarte w leku naturalne olejki miętowe redukują przykry zapach z ust i dają świeży oddech.

Wskazania

-zapalenie przyzębia (tzw. paradontoza),
-zapalenie dziąseł.
Żel można stosować po przeprowadzeniu leczenia podstawowego (usunięcie kamienia nazębnego) przez stomatologa.

Przeciwwskazania

Ostre stany zapalne przyzębia i dziąseł. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Pelogelu należy omówić to z lekarzem stomatologiem lub farmaceutą.Zalecane jest również zdjęcie kamienia nazębnego.Jeśli po upływie 10-15 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie leku u dzieci

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w tej grupie wiekowej. Z tego względu nie zaleca się stosowania leku u dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

 Dawka jednorazowa to ok. 2,5g (1/2 łyżeczki od herbaty). Przy pomocy miękkiej szczoteczki lub opuszka palca masować żelem dziąsła przez ok. 1 minutę (2-3 razy dziennie). Po zastosowaniu preparatu nie jeść i nie pić przez około 1/2 godziny. Stosować przez ok. 2-3 tygodnie.

Skutki uboczne

Nie stwierdzono działań ubocznych ani zaostrzeń objawów choroby. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie leku, poinformować o nich lekarza

Skład

Substancją czynną leku jest wodny wyciąg borowinowy.
Substancje pomocnicze to: glicerol 85%, olejek miętowy, etylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, woda oczyszczona, metyloceluloza

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne SULPHUR ZDRÓJ EXIM
Bohaterów Warszawy 116a
28-100 Busko Zdrój

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.