Petitdrill, syrop na kaszel suchy dla dzieci i niemowląt, 125 ml

Wyrób medyczny w postaci syropu na kaszel suchy dla dzieci, niemowląt.

Dostępny
13,83

O produkcie: Petitdrill, syrop na kaszel suchy dla dzieci i niemowląt, 125 ml

100009895

Opis

Wyrób medyczny w postaci syropu do stosowania doustnego; działa łagodząco i kojąco w przypadku suchego kaszlu.

Właściwości

Składniki preparatu tworzą warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej gardła i krtani, nawilżają i łagodzą podrażnienia związane z suchym kaszlem, w tym kaszlem spowodowanym przez czynniki zewnętrzne, takie jak np. dym papierosowy, zanieczyszczenie, kurz, suche powietrze itp.

Skład

Glicerol, płynny maltitol (E965), hydroksyetyloceluloza, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Jak stosować

Należy posługiwać się pipetą dozującą dołączoną do opakowania. Aby nabrać dawkę 5 ml syropu wprowadzić pipetę do butelki, odciągnąć biały tłok do czarnego oznaczenia na korpusie pipety. Wprowadzić końcówkę pipety do ust dziecka będącego w pozycji uniemożliwiającej dostanie się syropu do dolnych dróg oddechowych (aby zapobiec zachłyśnięciu). Następnie wolno i płynnym ruchem wcisnąć tłok pipety, by dziecko mogło połknąć syrop.

W razie potrzeby powtórzyć powyższe czynności, aby podać wymienione poniżej dawki. Dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy - Jednorazowo jedna dawka po 5 ml Dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat - Jednorazowo dwie dawki po 5 ml

W razie potrzeby można podać 3 do 4 jednorazowych dawek w ciągu 24 godzin. W przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni należy skonsultować się z lekarzem.


Przeznaczenie

Preparat jest wyrobem medycznym dla niemowląt i dzieci od 6. miesiąca życia– 6. roku życia, do stosowania w celu łagodzenia podrażnienia gardła związanego z suchym kaszlem.

Ostrzeżenia

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu, jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.Nie stosować u niemowląt do 6. miesiąca życia.Nie stosować u osób z nietolerancją fruktozy (preparat zawiera maltitol).

Dystrybutor

PIERRE FABRE MEDICAMENT

Producent

PIERRE FABRE MEDICAL DEVICES

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.