Reumaphyt, 250 mg, 65 kaspułek twardych

Dostępny
20,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100018070

Reumaphyt jest preparatem w postaci kapsułek. Substancję czynną leku stanowi suchy wyciąg wodny z korzenia hakorośli rozesłanej Harpagophyti radicis extractum siccum (1,5-2,5:1).

Wskazania

Produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w łagodnych bólach stawów.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną, lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli bólom stawów towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub gorączka należy skontaktować się z lekarzem. Pacjenci z kamicą dróg żółciowych oraz pacjenci z chorobami serca mogą stosować lek tylko po konsultacji z lekarzem. Pacjenci z czynną chorobą wrzodową żołądka lub jelit nie powinni przyjmować leku, ponieważ może on powodować zwiększone wydzielanie soku żołądkowego. Pacjenci, u których stwierdzono nadwrażliwość na niektóre cukry, przed zastosowaniem leku powinni poradzić się lekarza.

Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Z powodu braku danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i laktacji.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli: przyjmować doustnie 2 razy dziennie po 1-3 kapsułek. Nie zaleca się stosowania dłużej niż przez 28 dni bez konsultacji lekarskiej.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania leku mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: objawy ze strony przewodu pokarmowego (biegunka, nudności, wymioty, ból brzucha), objawy ze strony układu nerwowego (zawroty, ból głowy), reakcje skórne o podłożu alergicznym.

Skład

składniki: substancją czynną leku jest wyciąg suchy z korzenia hakorośli rozesłanej (Harpagophytum procumbens, DC)(1,5 – 2,5:1) ). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.
Wypełnienie kapsułki: laktoza jednowodna, stearynian magnezu, bezwodna krzemionka koloidalna
Otoczka kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu E 171

Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1,
63-040 Nowe Miasto nad Wartą
Polska

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.