Rivanol 0,1% Coel, płyn na skórę, 100 g

2,51
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100008333

Lek Rivanol 0,1% ma postać płynu do stosowania na skórę. Rivanol 0,1% zawiera substancję czynną etakrydyny mleczan, należącą do grupy barwników akrydynowych o działaniu przeciwbakteryjnym. Etakrydyny mleczan działa na paciorkowce, gronkowce i inne bakterie Gram-dodatnie.

Ciąża

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i laktacji, ze względu na brak badań klinicznych. Stosowanie w okresie ciąży i laktacji jest możliwe tylko wtedy, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Dawkowanie

Przecierać 2-3 razy dziennie zmienione powierzchnie skóry. Stosować w postaci okładów, przymoczek i płukań.

Skutki uboczne

U osób nadwrażliwych mogą wystąpić miejscowe reakcje uczuleniowe skóry (zaczerwienienie, świąd, pieczenie skóry). Bardzo rzadko kontaktowe zapalenie skóry.

Działanie

Przeciwbakteryjne.

Producent

Wytwórnia Euceryny Laboratorium Farmaceutyczne "Coel"

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na etakrydynę i inne pochodne akrydynowe


Skład

(1g płynu): mleczan etakrydyny 1mg; substancja pomocnicza: woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Nie należy stosować ze środkami o działaniu utleniającym (nadmanganian potasu, nadtlenek wodoru), garbnikami (tanina), substancjami o charakterze anionowym (glikol polietylenowy) oraz z roztworem boranu sodu, kwasu salicylowego, chlorku sodu. Występuje nasilone działanie z chlorowodorkiem tetracykliny. Unikać jednoczesnego stosowania z innymi produktami stosowanymi miejscowo, 

Wskazania

Lek do stosowania miejscowego na skórę.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.