Sachol Aftigel, 12 ml

Marka: SACHOL

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

22,03

O produkcie

100018451

Sachol Aftigel, żel stomatologiczny na afty, który łagodzi bolesne objawy i pieczenie w obrębie jamy ustnej. Przyspiesza regenerację nabłonka.

Właściwości

Naturalne, standaryzowane ekstrakty zawarte w wyrobie medycznym Sachol Aftigel tworzą warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej, przykrywając bolesne zmiany. Dzięki temu nabłonek łatwiej ulega regeneracji, a nieprzyjemne dolegliwości (ból oraz pieczenie) nasilające się podczas jedzenia i picia są mniej odczuwalne.

Skład

Składniki: ksyloglukan (Tamarindus indica), heterozydy (Centella asiatica), polisacharydy (Aloe vera), wyciąg z Zanthoxylum bungeanum, witamina E, karboksymetylobetaglukan, gliceryna roślinna, woda, maltodekstryny, poliwinylopirolidon, karboksymetyloceluloza, naturalny aromat miętowy, etoksylowany uwodorniony olej rycynowy, kwas cytrynowy, sorbinian potasu, benzoesan sodu, sól sodowa EDTA, sukraloza, aspartam, acesulfam K

Jak stosować

Niewielką ilość żelu (jedną lub dwie krople) nanieść na zmianę, tak aby przykryć ją w całości, unikając jednocześnie jej bezpośredniego kontaktu z aplikatorem. Kiedy dostęp do afty bądź uszkodzenia nabłonka jest utrudniony, można zaaplikować żel za pomocą gazika lub czystego palca.
Po nałożeniu preparatu dobrze jest nie dotykać posmarowanej zmiany językiem przez co najmniej 2 minuty. Pozwoli to utworzyć szczelną i trwałą warstwę ochronną.
Podobny zabieg można powtarzać 3 – 4 raz na dobę, a nawet częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb.
Należy pamiętać, aby po każdym użyciu ponownie nałożyć zakrętkę. Zabezpieczy to żel przed wysychaniem.

Przeznaczenie

Żel stomatologiczny Sachol Aftigel jest przydatny:
w leczeniu aft, w leczeniu aftowego zapalenia jamy ustnej i mikrozmian wywołanych m.in. przez stałe lub ruchome protezy bądź aparaty ortodontyczne.

Ostrzeżenia

Preparatu nie należy stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
Produkt nie powinien być stosowany:
po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu,
jeśli opakowanie jest naruszone.

Sachol Aftigel powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Produkt powinien pozostać w oryginalnym opakowaniu, co pozwala zachować jego właściwości. Sachol Aftigel należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła.

Waga

Objętość netto: 12 ml

Producent

Valeant Sp. z o.o. Spółka Jawna
ul. Przemysłowa 2
35-959 Rzeszów

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.