Senes Fix Tylko Natura, zioła do zaparzania, 30 saszetek, 0,75g

Zioła w saszetkach do zaparzania, które wspomagają leczenie zaparć.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

5,49

Klienci kupili również

O produkcie: Senes Fix Tylko Natura, zioła do zaparzania, 30 saszetek, 0,75g

100006751

Opis

Preparat stosowany do krótkotrwałego leczenia zaparć.

Właściwości

Senes Fix Tylko Natura to preparat roślinny przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Może być spożywany przez osoby mające sporadyczne zaparcia i problemy z wypróżnianiem. 1 saszetka produktu zawiera 1 g wysuszonych liści senesu (Sennae folium) pozyskiwanych z różnych gatunków Cassia senna L. (C. acutifolia Delile). Odpowiada to 25-30 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B.

Jak działa Senes Fix Tylko Natura?

Preparat wykazuje właściwości przeczyszczające.

Jak stosować Senes Fix Tylko Natura?

1 saszetkę zalej około 200 ml wody i zaparz pod przykryciem przez około 10 minut. Pij od pół do całej szklanki naparu przed snem. Wypróżnienie następuje przeważnie po około 8-10 godzinach. Spożywaj 2-3 razy w tygodniu. Nie stosuj preparat dłużej niż przez 1-2 tygodnie. Jeśli po takim czasie dolegliwości nie ustąpią, skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Senes Fix Tylko Natura?

Suplement diety Senes Fix nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 12. roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zrezygnuj z picia naparu, jeśli jesteś uczulony na liście senesu lub cierpisz na niedrożność, zwężenie lub atonię (zastój) jelit. Przeciwwskazaniem do stosowania produktu są również choroby zapalne okrężnicy, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, zapalenie wyrostka robaczkowego i ciężkie odwodnienie.

Z czym nie łączyć Senes Fix Tylko Natura?

Jeśli stosujesz glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, leki powodujące wydłużenie odcinka QT lub moczopędne, przed rozpoczęciem suplementacji preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Czy Senes Fix Tylko Natura ma skutki uboczne?

Podczas stosowania preparatu może wystąpić reakcja nadwrażliwości w postaci świądu, pokrzywki czy wysypki. Skutkiem picia naparu może być ból i skurcz w obrębie jamy brzusznej oraz biegunka (zwłaszcza u pacjentów z zespołem jelita drażliwego). Ponadto u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek spożywanie preparatów zawierających liście senesu może przyczynić się do zaburzenia równowagi elektrolitów.


Skład

1 saszetka zawiera 1,0 g liścia senesu (Sennae folium), co odpowiada 25-30 mg glikozydów hydroksyantracenowych przeliczonych jako sennozyd B.

Jak stosować

1 torebkę zalać 3/4 szklanki wrzącej wody, odstawić na 10 min. Ciepły napar wypić przed snem.
Jeżeli po 3 dniach stosowania nie nastąpi efekt terapeutyczny, należy dalsze używanie preparatu skonsultować z lekarzem. Nie stosować dłużej niż 7-10 dni.

Ostrzeżenia

Preparatu nie należy stosować u osób, u których występują stany zapalne wyrostka robaczkowego, owrzodzenia jelita grubego, niewydolność nerek, krwawienia miesiączkowe, okres ciąży i karmienia.

Dystrybutor

Poznańskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A., ul. Towarowa 47/51, 61-896 Poznań

Producent

Poznańskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.