Sensodyne Fluoride, pasta do zębów z fluorkiem, 75 ml

Pasta z wzmacniającym fluorkiem, jonami potasu do nadwrażliwych zębów.

Dostępny
21,07

O produkcie: Sensodyne Fluoride, pasta do zębów z fluorkiem, 75 ml

100005054

Opis

Specjalistyczna pasta z fluorem dla nadwrażliwych zębów. Zawarte w niej jony potasu przenikają do odsłoniętych kanalików zębiny, redukując wrażliwość zakończeń nerwowych na ból.
Sensodyne zawiera także fluorek, który wzmacnia szkliwo.

Właściwości

Nadwrażliwość zębiny to uciążliwa dolegliwość powszechnie występująca wśród osób dorosłych. Oznacza nadmierną odpowiedź na nieszkodliwe bodźce zewnętrzne. Objawia się kłującym bólem przy zetknięciu z zimnem, ciepłem, podmuchem powietrza czy dotykiem. Do rozwinięcia się nadwrażliwości mogą prowadzić różne czynniki, m.in. niewłaściwa higiena jamy ustnej, błędna technika szczotkowania zębów oraz nieprawidłowe nawyki dietetyczne (np. mycie zębów bezpośrednio po spożyciu kwaśnego jedzenia czy napoju).

Bezpośrednią przyczyną nadwrażliwości zębów jest odsłonięcie kanalików zębinowych. Co ważne, nadwrażliwość z reguły pojawia się u osób z chorobami przyzębia lub obecnością zmian twardych tkanek zębów niepróchnicowego pochodzenia. Pasta do zębów Sensodyne Fluoride zawiera starannie dobrane składniki, które pomagają łagodzić dolegliwości bólowe związane z nadwrażliwością, jednocześnie zapewniając ochronę przed próchnicą. W produkcie znajdują się dwie substancje czynne — fluorek sodu i azotan potasu.

  • Fluorek sodu wspomaga ochronę szkliwa przed działaniem kwasów cukrowych będących najczęstszą przyczyną rozwoju próchnicy. Nawet śladowe stężenie fluoru w mikrośrodowisku jamy ustnej spowalnia demineralizację i sprzyja remineralizacji powierzchni zęba. Wbudowywanie fluoru do szkliwa pomaga niwelować jego rozpuszczalność i wspomagać odporność na próchnicę.
  • Azotan potasu to substancja, która wpływa na depolaryzację nerwów odpowiedzialnych za przekazywanie bodźców bólowych i zmniejsza ich wrażliwość.

Skuteczność pasty Sensodyne Fluoride w redukowaniu nadwrażliwości została potwierdzona klinicznie*. Produkt jest odpowiedni do stosowania przez dzieci powyżej 12. roku życia i osoby dorosłe.

Jak działa pasta do zębów Sensodyne Fluoride?

Składniki zawarte w paście Sensodyne Fluoride chronią przed nadwrażliwością aż do 24 godzin*. Łagodzą reakcję zakończeń nerwowych głęboko we wnętrzu zęba, aby zagwarantować ulgę. Jednocześnie skutecznie czyszczą zęby i usuwają z nich nagromadzoną płytkę bakteryjną, zapewniając odpowiednią higieną zębów i dziąseł. Miętowy i orzeźwiający smak Sensodyne Fluoride zapewnia długotrwałe uczucie czystości i świeżości.

Kiedy stosować pastę Sensodyne Fluoride?

Formułę pasty Sensodyne Fluoride opracowano z myślą o pielęgnacji nadwrażliwych zębów. Możesz zdecydować się na stosowanie produktu, jeśli w trakcie spożywania gorących, zimnych, słodkich i kwaśnych pokarmów pojawia się u Ciebie krótki, przenikliwy ból.

*https://www.sensodyne.pl/produkty/pasty/codzienna-ochrona-fluroide/


Skład INCI

Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Glycerin, Cocamidopropyl BEtaine, Potassium Chloride, Zinc Citrate, Cellulose Gum, Silica, Aroma, Sodium Saccharin, Sodium Fluoride, Trisodium Phosphate, Limonene, CI 77891.
Zawiera fluorek sodu (1400 ppm fluorku).

Jak stosować

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Przeznaczenie

Nadwrażliwe zęby

Pojemność

75 ml

Seria

Sensodyne

Dystrybutor

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o. o.
Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

Producent

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.