Sensodyne Extra Whitening, pasta do zębów z fluorkiem, 75 ml

Pasta do zębów z fluorkiem, zapewnia ochronę przed nadwrażliwością.

Dostępny
21,07

O produkcie: Sensodyne Extra Whitening, pasta do zębów z fluorkiem, 75 ml

100008968

Opis

Sensodyne Whitening, pasta do zębów z fluorkiem.


Właściwości

Pasta Sensodyne Extra Whitening z fluorkiem powstała z myślą o osobach, które chcą się cieszyć zdrowym i lśniącym uśmiechem. Produkt zawiera starannie dobrane składniki, dzięki czemu zapewnia długotrwałą ulgę od nadwrażliwości i związanego z nią dyskomfortu. Pozwala cieszyć się z gorących i zimnych potraw czy napojów, bez nieprzyjemnych dolegliwości i bólu. Jednocześnie sprzyja wybielaniu, pomaga usuwać widoczne przebarwienia i wygładzać powierzchnię zębów. Gwarantuje też kompleksową ochronę i pielęgnację.

Innowacyjna formuła pasty Sensodyne Extra Whitening zawiera fluor w postaci fluorku sodu. Ma on podwójne zastosowanie. Z jednej strony ma ogromne znaczenie w profilaktyce próchnicy, bo może przeciwdziałać powstawaniu ubytków, a z drugiej — jest zalecany w łagodzeniu nadwrażliwości. Fluor wbudowuje się w strukturę szkliwa i zabezpiecza przed oddziaływaniem kwasów powstających na skutek procesów metabolicznych bakterii żyjących w jamie ustnej. Wspomaga też zdolność do remineralizacji szkliwa. Pomaga w ponownym osadzaniu się minerałów w uszkodzonym lub osłabionym szkliwie.

W produkcie Sensodyne Extra Whitening znajduje się również azotan potasu. Jego głównym zadaniem jest redukowanie dyskomfortu związanego z nadwrażliwością. Ma on zdolność do zabezpieczania odsłoniętych kanalików nerwowych przed czynnikami drażniącymi. Tworzy warstwę ochronną wokół wrażliwych miejsc w zębach. W ten sposób pomaga łagodzić ból i zmniejszać dolegliwości odczuwane podczas jedzenia czy picia. Pasta ma orzeźwiający miętowy smak i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości. Skuteczność produktu Sensodyne Extra Whitening została potwierdzona klinicznie*.

Jak działa pasta Sensodyne Extra Whitening?

Pasta pomaga pielęgnować wrażliwe zęby. Sprawia, że wyglądają na bielsze i zdrowsze. Pomaga usuwać nagromadzoną płytkę bakteryjną i utrzymać zdrowe dziąsła. Jednocześnie wzmacnia i uodparnia zęby na próchnicę.

Jak stosować pastę Sensodyne Extra Whitening?

Myj zęby pastą Sensodyne Extra Whitening 2-3 razy dziennie.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania pasty Sensodyne Extra Whitening?

Pasta nie jest odpowiednia dla dzieci poniżej 12. roku życia. Jeśli przyjmujesz fluor, przed rozpoczęciem stosowania pasty skonsultuj się z lekarzem. W razie wystąpienia podrażnień zrezygnuj ze stosowania produktu. Jeśli objawy nadwrażliwości utrzymują się, nasilają lub podejrzewasz u siebie niedobór fluoru, również porozmawiaj ze specjalistą.

*https://www.sensodyne.pl/produkty/pasty/wybielajaca-extra-whitening/


Skład INCI

Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Glycerin, Pentasodium Triphosphate, Potassium Nitrate, PEG-6, Aroma, Titanium Dioxide, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin.

Zawiera fluorek sodu (1400 ppm fluorku) i azotan potasu 5% w/w.


Jak stosować

Stosować dwa, maksymalnie do trzech razy dziennie, nie połykać, wypluć.

U dzieci poniżej sześciu lat stosować ilość pasty wielkości ziarnka grochu pod kontrolą dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia.


Ostrzeżenia

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Przy przyjmowaniu fluorku z innych źródeł należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem.

W przypadku wystąpienia podrażnienia - przerwać stosowanie.

Wrażliwość zębów może być oznaką poważniejszego problem, wymagającego interwencji lekarza dentysty.

Jeżeli jej objawy utrzymują się lub nasilają, należy skonsultować się z lekarzem dentystą.


Pojemność

75 ml

Producent

GalaxoSmithKline

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.