Septofar Miód i Cytryna Dr.Max, 0,6mg+1,2mg, 24 pastylki do ssania

Dostępny
13,49

Klienci kupili również

O produkcie: Septofar Miód i Cytryna Dr.Max, 0,6mg+1,2mg, 24 pastylki do ssania

100010057

Opis

Septofar Miód i Cytryna zawiera amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Składniki te są łagodnymi środkami antyseptycznymi.

Wskazania

Septofar Miód i Cytryna służy do łagodzenia objawów bólu gardła. Poprzez ssanie pastylki możliwe jest aktywne działanie składników leku w miejscu wystąpienia dyskomfortu, a także możliwe jest nawilżenie i złagodzenie bolesnego miejsca. Działania te pomagają złagodzić ból i dyskomfort jamy ustnej i gardła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeżeli u pacjenta występują inne problemy związane z gardłem.
Z powodu wielkości pastylek twardych, małe dzieci mogą zadławić się lekiem Septofar Miód i Cytryna.

Nie jest wskazane przedłużone stosowanie tego produktu leczniczego.
Generalnie, ból gardła, jest łagodną chorobą trwającą nie dłużej niż tydzień. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, stan się pogorszył lub pojawiły się inne objawy, takie jak wysoka gorączka, ból głowy, nudności lub wymioty i wysypka na skórze, ponieważ być może jest to infekcja bakteryjna (angina, zapalenie migdałków), która musi być leczona w inny sposób.


Stosowanie leku u dzieci

Septofar Miód i Cytryna nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przyjmowanie innych leków

Nie są znane klinicznie istotne interakcje.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża

Ciąża
Bezpieczeństwo stosowania leku Septofar Miód i Cytryna w okresie ciąży nie zostało ustalone.
Brak danych dotyczących stosowania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, jako substancji farmakologicznie czynnych w czasie ciąży. Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek Septofar Miód i Cytryna nie jest zalecany w czasie ciąży.
Karmienie piersią
Bezpieczeństwo stosowania leku Septofar Miód i Cytryna w okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.
Brak danych dotyczących przenikania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego do mleka matki.
Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek Septofar Miód i Cytryna nie jest zalecany w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli: w razie potrzeby jedna pastylka, co 2-3godziny, nie należy stosować więcej niż 8 pastylek w ciągu 24 godzin.
Dzieci w wieku powyżej 6 lat: maksymalnie 4 pastylki w ciągu 24 godzin, z przynajmniej 2 godzinną przerwą pomiędzy kolejnymi pastylkami.

Lek Septofar Miód i Cytryna powinien wolno rozpuścić się w jamie ustnej. Leku Septofar Miód i Cytryna nie należy połykać, żuć ani rozgryzać.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, ten lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości na produkt leczniczy, należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli wystąpi którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Rzadko (≥1/10,000, ≤1/1,000): reakcje nadwrażliwości, w tym wysypka, swędzenie, pieczenie i obrzęk jamy ustnej lub gardła.
Częstość nieznana (częstość występowania tych działań niepożądanych nie może być określona na podstawie dostępnych danych): pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, ból języka (glossodynia) i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak niestrawność, nudności.

Skład

Substancją czynną leku jest amylometakrezol 0,60 mg i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 1,20 mg.
Pozostałe składniki leku to: Olejek eteryczny miętowy, Żółcień chinolinowa (E104), Sacharyna sodowa, Kwas winowy, Isomalt, Maltitol, Żółcień pomarańczowa (E110), Aromat cytrynowyAromat miodowy.

Producent

Wytwórca:

Lozy’s Pharmaceuticals
Campus Empresarial, 31795 Lekaroz (Navarra)
Hiszpania

Podmiot odpowiedzialny:

Dr. Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15
110 00 Praga
Republika Czeska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.