Septofar Miód i Cytryna Dr.Max, pastylki do ssania, 24 pastylki

Marka: DR.MAX
Dostępny
9,99
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100010057

Septofar Miód i Cytryna zawiera amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Składniki te są łagodnymi środkami antyseptycznymi.

Ciąża

Ciąża
Bezpieczeństwo stosowania leku Septofar Miód i Cytryna w okresie ciąży nie zostało ustalone.
Brak danych dotyczących stosowania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, jako substancji farmakologicznie czynnych w czasie ciąży. Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek Septofar Miód i Cytryna nie jest zalecany w czasie ciąży.
Karmienie piersią
Bezpieczeństwo stosowania leku Septofar Miód i Cytryna w okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.
Brak danych dotyczących przenikania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego do mleka matki.
Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek Septofar Miód i Cytryna nie jest zalecany w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli: w razie potrzeby jedna pastylka, co 2-3godziny, nie należy stosować więcej niż 8 pastylek w ciągu 24 godzin.
Dzieci w wieku powyżej 6 lat: maksymalnie 4 pastylki w ciągu 24 godzin, z przynajmniej 2 godzinną przerwą pomiędzy kolejnymi pastylkami.

Lek Septofar Miód i Cytryna powinien wolno rozpuścić się w jamie ustnej. Leku Septofar Miód i Cytryna nie należy połykać, żuć ani rozgryzać.


Dystrybutor

Dr.Max sp. z o.o.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, ten lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości na produkt leczniczy, należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli wystąpi którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Rzadko (≥1/10,000, ≤1/1,000): reakcje nadwrażliwości, w tym wysypka, swędzenie, pieczenie i obrzęk jamy ustnej lub gardła.
Częstość nieznana (częstość występowania tych działań niepożądanych nie może być określona na podstawie dostępnych danych): pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, ból języka (glossodynia) i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak niestrawność, nudności.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeżeli u pacjenta występują inne problemy związane z gardłem.
Z powodu wielkości pastylek twardych, małe dzieci mogą zadławić się lekiem Septofar Miód i Cytryna.

Nie jest wskazane przedłużone stosowanie tego produktu leczniczego.
Generalnie, ból gardła, jest łagodną chorobą trwającą nie dłużej niż tydzień. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, stan się pogorszył lub pojawiły się inne objawy, takie jak wysoka gorączka, ból głowy, nudności lub wymioty i wysypka na skórze, ponieważ być może jest to infekcja bakteryjna (angina, zapalenie migdałków), która musi być leczona w inny sposób.


Producent

 

Skład

Substancją czynną leku jest amylometakrezol 0,60 mg i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 1,20 mg.
Pozostałe składniki leku to: Olejek eteryczny miętowy, Żółcień chinolinowa (E104), Sacharyna sodowa, Kwas winowy, Isomalt, Maltitol, Żółcień pomarańczowa (E110), Aromat cytrynowyAromat miodowy.

Przyjmowanie innych leków

Nie są znane klinicznie istotne interakcje.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Stosowanie leku u dzieci

Septofar Miód i Cytryna nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Wskazania

Septofar Miód i Cytryna służy do łagodzenia objawów bólu gardła. Poprzez ssanie pastylki możliwe jest aktywne działanie składników leku w miejscu wystąpienia dyskomfortu, a także możliwe jest nawilżenie i złagodzenie bolesnego miejsca. Działania te pomagają złagodzić ból i dyskomfort jamy ustnej i gardła.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.