Sideral Gocce proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, suplement diety, 30 ml+1,9 g

Dostępny
59,28

O produkcie

100018033

Sideral® Gocce to suplement diety zawierający żelazo, przeznaczony do stosowania doustnego.

Właściwości

Sideral® Gocce to suplement diety zawierający żelazo (Sideral® r.m. - Sucrosomial® Iron) przeznaczony do stosowania doustnego. Suplement jest przeznaczony do uzupełnienia żelaza, w przypadku gdy jego spożycie z dietą jest niewystarczające lub zapotrzebowanie organizmu na ten składnik jest zwiększone.
Żelazo jest m.in. niezbędne dla prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Żelazo przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym transporcie tlenu w organizmie, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz odgrywa ważną rolę w procesie podziału komórek.

Tabela

Zawartość w dziennej dawce:
Żelazo: 7 mg (w 1 ml) RWS%: 50%

Skład

Składniki:
Składniki proszku w saszetce: żelazo Sideral® r.m. - Sucrosomial® Iron (pirofosforan żelaza (III), emulgator: estry sacharozy i kwasów tłuszczowych; lecytyna słonecznikowa; skrobia ryżowa; substancja przeciwzbrylająca: fosforan triwapniowy, mąka ryżowa); maltodekstryny.

Składniki płyny w butelce: woda, sacharoza, maltodekstryny, aromat, substancje konserwujące: sorbinian potasu, benzoesan sodu, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, emulgator: estry kwasów tłuszczowych i sacharozy.


Produkt nie zawiera glutenu.

Jak stosować

Otwórz butelkę. Nie wyrzucaj nakrętki. Umieść proszek w butelce. Załóż nakrętkę na butelkę (nie używaj zakraplacza) i dobrze ją zamknij, a następnie pozostaw na minutę. Potrząśnij energicznie butelką. Dobrze wstrząśnij przed każdym użyciem.

Dzienne spożycie

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 10 kropli (1 ml roztworu) jeden raz dziennie o dowolnej porze dnia.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Spożywać wyłącznie po zmieszaniu składników suplementu. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zróżnicowanej diety są ważne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia.
Przechowywać w temperaturze pokojowej (poniżej 25°C) unikając ekspozycji na wysokie temperatury, światło słoneczne i wodę.
Po zmieszaniu składników buteleczkę przechowywać w temperaturze 4°C - 8°C. Data minimalnej trwałości dotyczy produktu nieotwartego i przechowywanego w odpowiednich warunkach. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Zawartość netto: Butelka 30 ml + 1 saszetka z proszkiem 1,9 g do sporządzenia roztworu

Dystrybutor

PHARMAPOINT S.A,.
ul.Zbaszyńska 3,
91-342 Łódź

Producent

Junia Pharma S.r.l.
Via Delle Lenze 216/B
Pisa, Włochy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.