SmactaGo, 12 saszetek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

19,21

O produkcie

100019685

Gotowa do wypicia zawiesina SmectaGo® skutecznie zatrzymuje biegunkę, a dodatkowo dzięki właściwościom powlekającym uwalnia od bólu brzucha.

Skład

Diosmektyt, aromat kakaowo-karmelowy (mieszanina naturalnych i syntetycznych aromatów, barwnik karmelowy E150d, karmelizowany syrop cukrowy, glikol propylenowy E1520, woda, etanol, kofeina), guma ksantanowa, kwas cytrynowy jednowodny, kwas askorbinowy, sorbinian potasu, sukraloza, woda oczyszczona.

1 saszetka zawiera 3 g diosmektytu.

Jak stosować

Ten gotowy do wypicia wyrób medyczny należy przyjmować doustnie. Zawartość może zostać przyjęta bezpośrednio z saszetki. Saszetkę przed otwarciem należy lekko ugnieść. Każda saszetka po otwarciu powinna być przeznaczona wyłącznie do jednorazowego użytku.

Dzienne spożycie

Ostra biegunka

Dzieci od 8 do 15 lat włącznie
Początkowa dawka to 2 saszetki, następnie 1 saszetka po każdym wolnym stolcu, maksymalnie do 4 saszetek na dobę.
Należy stosować doustny lek nawadniający (DPN) w celu uzupełnienia płynów utraconych z powodu biegunki oraz zapobiegania odwodnieniu.

Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia
Początkowa dawka to 2 saszetki, następnie 1 saszetka po każdym wolnym stolcu, maksymalnie do 6 saszetek na dobę. SmectaGo® można stosować przez okres do 3 dni. Jeżeli biegunka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, należy zgłosić się do lekarza.

Przewlekła biegunka lub ból brzucha:

  • Dorośli (wyłącznie)
  • Do 3 saszetek na dobę (1 saszetka rano, 1 saszetka w południe, 1 saszetka wieczorem), zgodnie z zapotrzebowaniem. Bez konsultacji z lekarzem, leczenie nie powinno trwać dłużej niż 2 tygodnie. Nie zaleca się długotrwałego ani wielokrotnego stosowania SmectaGo®.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny SmectaGo® jest przeznaczony do stosowania w:
- leczeniu ostrej biegunki u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 8 lat. W przypadku stosowania u dzieci z ostrą biegunką konieczne jest jednoczesne podawanie doustnego płynu nawadniającego
- leczeniu przewlekłej biegunki lub bólu brzucha u dorosłych.

Producent

IPSEN PHARMA
Al. Jana Pawła II 29
Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.