Softeye Lipid, 0,3 ml, 20 pojemników

Emulsja do oczu zawiera naturalne lipidy, łagodzące objawy suchości.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

24,79

Klienci kupili również

O produkcie: Softeye Lipid, 0,3 ml, 20 pojemników

100014689

Opis

Sterylna emulsja do oczu zawierająca naturalne lipidy, bez konserwantów. Po podaniu do worka spojówkowego zarówno wodne, jak i lipidowe składniki preparatu łączą się z filmem łzowym tworząc barierę ochronną, która ogranicza odparowywanie.

Właściwości

Softeye Lipid jest mlecznobiałą emulsją, która wspiera właściwe nawilżanie oczu. Preparat zawiera wodę oraz mieszaninę naturalnych lipidów (olej sojowy i fosfolipidy) o właściwościach nawadniających i nawilżających dla gałki ocznej. Softeye Lipid charakteryzuje się przy tym bezpieczeństwem stosowania. Jest łagodny dla osób wrażliwych i alergików (nie zawiera substancji konserwujących i drażniących barwników). Preparat zamknięto w ampułkach jednorazowego użytku, dzięki czemu masz pewność, że po otwarciu opakowania produkt nie ulegnie zanieczyszczeniu.

Softeye Lipid jest przeznaczony do stosowania miejscowego do oka. Można go bezpiecznie zakraplać również w przypadku noszenia soczewek kontaktowych. Producent poleca go dla osób dorosłych, dzieci i osób starszych, w tym dla rekonwalescentów po zabiegach operacyjnych oka. Softeye Lipid jest przy tym bardzo wydajny. Jednorazowo wystarczy, że zaaplikujesz 1 kroplę do każdego oka, dzięki czemu opakowanie produktu wystarczy na bardzo długo (pojemniki jednodawkowe należy wykorzystać w ciągu 20 tygodni od otwarcia aluminiowej torebki).

Jak działa Softeye Lipid?

Po podaniu Softeye Lipid do worka spojówkowego powleka on powierzchnię oka i łączy się z naturalnym filmem łzowym. Tworzy barierę ochronną, dzięki czemu ogranicza nadmierne odparowywanie. Nawilża i nawadnia powierzchnię, łagodząc objawy suchości oraz dyskomfortu spowodowanego różnymi czynnikami. Nie zmienia właściwości fizycznych, nie zabarwia soczewek kontaktowych. Jest niewyczuwalny dla oka.

Jak stosować Softeye Lipid?

Softeye Lipid należy stosować systematycznie do czasu ustąpienia nieprzyjemnych dolegliwości. 1 kroplę preparatu trzeba zakroplić do worka spojówkowego. W zależności od potrzeb czynność można powtarzać do 4 razy na dobę. Wyrób medyczny można stosować przewlekle, w zależności od stopnia zaawansowania objawów lub zaleceń lekarza. Producent rekomenduje, żeby inne leki lub okulistyczne wyroby medyczne podawać w odstępie 20 minut od momentu zakroplenia Softeye Lipid.

Przed zakropleniem preparatu umyć ręce, oderwać jednorazowy pojemnik od paska oraz otworzyć, przekręcając górną część. Używając produktu, należy zwrócić baczną uwagę na to, żeby nie dotknąć powierzchni oka końcówką ampułki (może to prowadzić do przeniesienia bakterii lub spowodowania podrażnienia).

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Softeye Lipid?

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik produktu, zarówno substancję czynną, jak i pomocniczą.


Skład

Składniki: Olej sojowy, naturalne fosfolipidy, trometamol, glicerol, woda oczyszczona.

Jak stosować

Dokładnie umyj i osusz ręce. Oderwij pojemnik od paska, otwórz go przekręcając i odrywając górną część. Zakropl oczy unikając kontaktu końcówki pojemnika z okiem lub inną powierzchnią.

Dzienne spożycie

Zakraplać 1 kroplę preparatu do worka spojówkowego 4 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

Przeznaczenie

Produkt wskazany do stosowania w łagodzeniu dyskomfortu ze strony oczu związanego ze stosowaniem soczewek kontaktowych.

Ostrzeżenia

Produkt powinien być podawany dzieciom i osobom o ograniczonych zdolnościach manualnych jedynie pod nadzorem odpowiedzialnej osoby dorosłej. Pojemniki jednodawkowe należy wykorzystać w ciągu 20 dni po otwarciu aluminiowej torebki. Nie stosować produktu po upływie terminu ważności. Nie wyrzucać zużytego produktu do środowiska naturalnego. Badania zgodności wykazały, że produkt nie zmienia właściwości fizycznych, ani przejrzystości soczewek kontaktowych

Możliwe skutki uboczne

Po podaniu preparatu może pojawić się krótkotrwałe uczucie niewyraźnego widzenia, które szybko ustępuje na skutek mrugania. Sporadycznie może występować lekkie i przemijające uczucie kłucia. W przypadku utrzymywania się objawów zaleca się konsultację z okulistą.

Waga

Pojemność netto: 6 ml

Dystrybutor

ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
83-200 Starogard Gdański
ul. Pelplińska 19


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.