Solcoseryl - pasta do stosowania w jamie ustnej

45,78
Wyprzedane
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100005178

Solcoseryl to lek przeznaczony do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej.

Dawkowanie

Pasek pasty o długości ok. 0,5cm nakłada się cienką warstwę na zmienione chorobowo miejsce od 3 do 5 razy na dobę.
Lek należy stosować aż do ustąpienia objawów. Szczególnie korzystne jest stosowanie przed snem.
Pasty nie należy wcierać ani rozcierać. Aby dobrze przylegała należy nakładać ją suchym palcem, a miejsce na które ma być podana należy wcześniej wysuszyć. Lek tworzy błonę ochronną, która długo przylega do błony śluzowej jamy ustnej chroniąc ją przed podrażnieniami w trakcie spożywania pokarmów.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) mogą wystąpić reakcje alergiczne - w razie ich wystąpienia należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Substancjami czynnymi leku Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej są: wolny od antygenów białkowy dializat z krwi cieląt i polidokanol, bezbiałkowy dializat ilość substancji dostarczających komórkom energii. Ponadto aktywuje transport tlenu i substancji odżywczych do komórek oraz ułatwia ich przyswajanie. Dzięki temu ułatwia procesy regeneracyjne i naprawcze w obrębie komórek i przyspiesza odnowę tkanek.
Polidokanol działa znieczulająco i powoduje szybkie i trwałe ustąpienie bólu. Podłoże pasty pod wpływem działania śliny i wydzielin pochodzących z rany tworzy elastyczną błonę przylegającą do zmienionej chorobowo powierzchni błony śluzowej chroniąc ją przed podrażnieniem w trakcie spożywania pokarmów.

Producent

MEDA Pharm GmbH & Co.KG

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Solcoseryl w przypadku:
jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, polidokanol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Solcoseryl w postaci do stosowania w jamie ustnej
jeśli pacjent jest dzieckiem
Szczególną ostrożność podczas stosowania leku Solcoseryl należy zachować gdy u pacjenta występuje ostre zakażenie w obrębie zmiany chorobowej (wówcza, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub stomatologa, który zaleci odpowiednie leczenie).
Leku nie należy podawać do wnętrza ran, które mają być leczone przy użyciu szwów adaptacyjnych głębokich.

Skład

Substancjami czynnymi leku są bezbiałkowy dializat z krwi cieląt (2,125mg na 1g pasty) i polidokanol (10 mg na 1 g pasty).
Inne składniki leku to: metyl parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karmeloza sodowa, mentol, olejek mięty pieprzowej, żelatyna, pektyna, polietylen, parafina ciekła.

Wskazania

Lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej stosuje się:
w bolesnych oraz zapalnych schorzeniach błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł i warg: aftach, ragadach (rozpadlinach), opryszczce wargowej, zapaleniu dziąseł, zapaleniu tkanki przyzębia, zapaleniu jamy ustnej.
w bólach uciskowych spowodowanych przez protezy dentystyczne
w bólach występujących w trakcie wyrzynania się zębów mądrości
jako opatrunek po takich zabiegach jak: nałożenie koronki, łyżeczkowanie i usunięcie zęba oraz po założeniu protez bezpośrednich.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.