Sora płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml

Marka: SORA

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

14,12

O produkcie: Sora płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml

100005219

Opis

Skutecznie i nietoksycznie działa przeciwko wszom głowowym. Jest bezpieczny dla dzieci ( bez ograniczeń wiekowych), kobiet w ciąży, matek karmiących, astmatyków i alergików. SORA PŁYN podany na skórę nie wchłania się, co zmniejsza ryzyko działania niepożądanego nawet wtedy, gdy jest zastosowany na podrapaną skórę głowy.

Właściwości

Dimetikon jest bezbarwnym i bezwonnym syntetycznym olejem polimetylosilikonowym o jedwabistej, nietłustej konsystencji. Jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym. Nie absorbuje się przez skórę i jest stosowany jako skórny lek osłaniający.
Dimetikon – dzięki minimalnemu napięciu powierzchniowemu – wnika w najmniejsze przetchlinki oddechowe, czyli system tchawek pasożyta, szczelnie zamyka je i uniemożliwia oddychanie. Po 10 minutach od zastosowania wszy, jak również ich jaja (gnidy), ulegają uduszeniu i wysuszeniu. Po zastosowaniu preparatów z dimetikonem nie obserwuje się powrotu funkcji życiowych pasożyta. Dimetikon obniża również przyczepność gnid, co ułatwia ich wyczesywanie. Działanie dimetikonu jest czysto mechaniczne, a więc nie uodparnia wszy głowowych i gnid na żaden ze składników. Zatem SORĘ PŁYN przeciwko wszawicy można bez obaw zastosować w przypadku kolejnego pojawienia się wszawicy.

Skład

Dimetikon

Jak stosować

1. Przygotowanie
Przed użyciem osłoń ramiona ręcznikiem.
2.Pokryj suche włosy płynem
Pokryj suche włosy płynem na całej długości. Włosy o średniej długości lub długie rozdzielaj na pasma i każde pasmo pokrywaj płynem osobno. Szczegółowe wskazówki dotyczące ilości preparatu w zależności od długości włosów zawiera ulotka dołączona do preparatu.
3. Wmasuj płyn
Wmasuj płyn starannie w skórę głowy i włosy, aż do całkowitego ich zwilżenia.
4. Odczekaj 1 godzinę
Pozostaw preparat na głowie przez około 1 godzinę.
5. Wyczesz włosy
Wyczesz włosy załączonym grzebieniem w celu całkowitego usunięcia wszy i gnid. W czasie wyczesywania oczyszczaj grzebień chusteczką higieniczną.
6. Umyj włosy
Umyj włosy szamponem, aby zmyć preparat.

Przeznaczenie

Przeciwko wszom głowowym.

Waga

100 ml

Dystrybutor

Scan Anida Sp. z o.o.
ul. Motyla 26
30-733 Kraków

Producent

Scan Anida Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.