Soyfem, tabletki powlekane, 30 szt.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

50,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100006761

Preparat Soyfem stosuje się u kobiet z dolegliwościami okresu menopauzy.

Działanie

W preparacie Soyfem główne substancje stanowią genisteina i daidzena, zaliczane do izoflawonów. Posiadają one zdolność wiązania się z receptorami estrogenowymi, co wynika z podobieństwa ich budowy chemicznej do endogennych estrogenów (tzn. wytwarzanych przez organizm), dlatego popularnie nazywa się je fitoestrogenami.

Fitoestrogeny genisteina i daidzeina zawarte w soi, działając podobnie do estrogenów, tylko słabiej, chronią przed zaburzeniami związanymi z fizjologicznym spadkiem produkcji estrogenów u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym.

Wskazania

Preparat Soyfem jest zalecany do stosowania u kobiet w okresie przekwitania w celu: łagodzenia występowania objawów takich jak uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na soję lub inny składnik preparatu. Nalezy zachować ostrożność u kobiet z nowotworami piersi i przerostem endometrium w wywiadzie.

Dawkowanie

Lek przyjmuje się doustnie 2 razy na dobę po 1 lub 2 tabletki, najlepiej w trakcie posiłku

Skład

Jedna tabletka zawiera 100 mg wyciągu z nasion soi (w tym 26 mg zespołu izoflawonów przeliczonych na genisteinę) oraz substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, krospowidon, powidon, stearynian magnezu, hypromeloza, talk oraz glicerol.

Producent

Biofarm

Dystrybutor

Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.