Sterimar Higiena Nosa, aerozol do nosa, 50 ml

Wygodny aerozol zapewniający higienę nosa do codziennej pielęgnacji.

Dostępny
24,71

Klienci kupili również

O produkcie: Sterimar Higiena Nosa, aerozol do nosa, 50 ml

100007158

Opis

Sterimar®, izotoniczny roztwór wody morskiej do nawilżania i codziennej higieny nosa dzieci i dorosłych. Produkt 100 % naturalny, bez konserwantów. Bogaty w mikroelementy o dobroczynnym działaniu: miedź, mangan, selen, cynk, żelazo.

Właściwości

Sterimar to aerozol do nosa stworzony na bazie wody morskiej bogatej w pierwiastki śladowe i morskie sole mineralne. Jest fizjologicznym roztworem wody morskiej zawierającym stężenie soli bardzo podobne do stężenia obecnego w komórkach ludzkiego organizmu. Polecany do stosowania u dzieci i dorosłych. Spray wykazuje szerokie spektrum działania:

  • oczyszcza jamę nosową ze znajdujących się tam drobnoustrojów i zanieczyszczeń,
  • rozrzedza i usuwa śluz z dróg oddechowych,
  • ułatwia oddychanie,
  • nawilża i zapobiega wysuszeniu błony śluzowej nosa (szczególnie w sezonie grzewczym oraz przy przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach),
  • przywraca naturalne funkcje błony śluzowej nosa,
  • umożliwia wypłukiwane zawartości jam nosa we właściwy sposób dzięki optymalnemu strumieniowi.

W zależności od potrzeb aerozol można stosować na dwa różne sposoby:

  1. Celem higieny i nawilżenia błony śluzowej nosa – trzymając głowę w prostej pozycji wprowadzić końcówkę aplikatora do nosa. Rozpylić 1-2 razy w każdym otworze nosowym. Umożliwić wypłynięcie nadmiaru roztworu z nosa, następnie wydmuchać nos.
  2. Celem głębszego oczyszczenia jam nosowych – przechylić głowę w jedną stronę, następnie umieścić końcówkę aplikatora w górnej części otworu nosowego. Rozpylić raz przez ok. 2-3 s. Umożliwić wypłynięcie nadmiaru roztworu przez drugi otwór nosowy, następnie wydmuchać nos.

Przed pierwszym użyciem powinno się raz rozpylić Sterimar w powietrzu, aby prawidłowo uruchomić system. Z kolei po każdym użyciukońcówkę aplikatora należy umyć w gorącej wodzie i dobrze osuszyć. Preparat przeznaczony do użytku dla jednej osoby.

Kiedy stosować Sterimar?

Sterimar można stosować w leczeniu chorób błony śluzowej nosa i zatok, a także w ramach zapobiegania ich wystąpieniu. Polecany dorosłym i dzieciom do wypłukiwania i eliminowania zanieczyszczeń takich jak kurz czy alergeny z nosa.

Jak długo można stosować Sterimar?

Producent nie podaje rekomendacji w zakresie możliwej długości stosowania preparatu.

Jak działa Sterimar?

Preparat Sterimar nawilża błonę śluzową nosa i przywraca jej naturalną wilgotność, np. w przypadku narażenia na działanie ogrzewania czy klimatyzacji. Usprawnia oddychanie, dodatkowo ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Ponadto wzmacnia mechanizmy obronne śluzówki nosa, zapobiegając rozwojowi chorób laryngologicznych.

Czy stosowanie Sterimar w ciąży jest bezpieczne?

Aerozol Sterimar Higiena Nosa jest odpowiedni dla kobiet ciężarnych. Może być również stosowany w okresie karmienia piersią.


Skład

Sterimar jest roztworem izotonicznym oczyszczonej wody morskiej. Woda morska: 31,82 ml na 100 ml.

Jak stosować

Delikatnie wprowadzić końcówkę aplikatora do nosa i nacisnąć podstawę aplikatora.

Dzienne spożycie

Od 2 do 6 aplikacji dziennie do każdego otworu nosowego.

Przeznaczenie

Dla dzieci i dorosłych.

Ostrzeżenia

Przechowywać w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Waga

50 ml

Dystrybutor

INPHARM SP. Z O.O.

Producent

Laboratoires FUMOUZE

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.