Succus Betulae, płyn doustny z ekstraktem z brzozy, 100 ml

Dostępny
9,29
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100008179

Sok z brzozy stosowany wspomagająco w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych.

Działanie

Produkt stosowany jako lek wspomagający w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych, zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako lek wspomagający w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych, zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Succus Betulae Phytopharm:

-w przypadku alergii na pyłki brzozy lub substancję czynną (sok z brzozy),

-w przypadku, gdy zalecane jest ograniczenie przyjmowania płynów (np. w niektórych chorobach serca lub nerek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli w trakcie stosowania produktu objawy nie ustępują, należy skonsultować sie z lekarzem. Nie stosować samodzielnie przez dłuższy okres czasu niż 2-4 tygodnie.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Succus Betulae Phytopharm, gdyż dawka jednorazowa preparatu 2,5 ml zawiera 1,1 g etanolu, co odpowiada ok. 12 ml wina i 28 ml piwa. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania leku przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych.Osoby z chorobami serca lub nerek powinny zasięgnąć opinii lekarza przed przyjęciem leku Succus Betulae Phytopharm.

Stosowanie leku u dzieci

Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania. 

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: przyjmować do 3 razy dziennie po 2,5 ml preparatu w niewielkiej Ilości płynu.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: przyjmować do 3 razy dziennie po 2,5 ml preparatu w niewielkiej Ilości płynu.W trakcie leczenia wymagane jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu.

Czas stosowania:Lek można stosować 2-4 tygodnie. Jeśli w trakcie stosowania produktu objawy nie ustępują, należy skonsultować sie z lekarzem. Nie stosować samodzielnie przez dłuższy okres czasu.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Succus Betulae Phytopharm może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania leku Succus Betulae Phytopharm mogą wystąpić: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka), reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka, katar sienny).Częstość występowania powyższych reakcji nie jest znana.

Skład

100 ml produktu zawiera 100 ml soku ze świeżych liści brzozy (Betulae folii recentis succus) (1:1).
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda.
Zawartość etanolu w produkcie: 50-60% (V/V).

Producent

PHYTOPHARM

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.