Succus Betulae, płyn doustny z ekstraktem z brzozy, 100 ml

9,80
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100008179

Sok z brzozy stosowany wspomagająco w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych.

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: przyjmować do 3 razy dziennie po 2,5 ml preparatu w niewielkiej Ilości płynu.W trakcie leczenia wymagane jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu.

Czas stosowania:Lek można stosować 2-4 tygodnie. Jeśli w trakcie stosowania produktu objawy nie ustępują, należy skonsultować sie z lekarzem. Nie stosować samodzielnie przez dłuższy okres czasu.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Succus Betulae Phytopharm może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania leku Succus Betulae Phytopharm mogą wystąpić: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka), reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka, katar sienny).Częstość występowania powyższych reakcji nie jest znana.

Działanie

Produkt stosowany jako lek wspomagający w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych, zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli w trakcie stosowania produktu objawy nie ustępują, należy skonsultować sie z lekarzem. Nie stosować samodzielnie przez dłuższy okres czasu niż 2-4 tygodnie.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Succus Betulae Phytopharm, gdyż dawka jednorazowa preparatu 2,5 ml zawiera 1,1 g etanolu, co odpowiada ok. 12 ml wina i 28 ml piwa. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania leku przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych.Osoby z chorobami serca lub nerek powinny zasięgnąć opinii lekarza przed przyjęciem leku Succus Betulae Phytopharm.


Producent

PHYTOPHARM

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Succus Betulae Phytopharm:

-w przypadku alergii na pyłki brzozy lub substancję czynną (sok z brzozy),

-w przypadku, gdy zalecane jest ograniczenie przyjmowania płynów (np. w niektórych chorobach serca lub nerek).


Skład

100 ml produktu zawiera 100 ml soku ze świeżych liści brzozy (Betulae folii recentis succus) (1:1).
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda.
Zawartość etanolu w produkcie: 50-60% (V/V).

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku u dzieci

Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania. 

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: przyjmować do 3 razy dziennie po 2,5 ml preparatu w niewielkiej Ilości płynu.


Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako lek wspomagający w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych, zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.