Suplasyn 0,02g/2ml, 1 ampułkostrzykawka

Roztwór hialuronianu sodu w postaci iniekcji do wkłucia do kolana.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

59,70

Klienci kupili również

O produkcie: Suplasyn 0,02g/2ml, 1 ampułkostrzykawka

100005298

Opis

Nazwa Suplasyn 
Nazwa międzynarodowa sól sodową kwasu hialuronowego
Dawka 20mg/2ml
Postać sterylny roztwór do iniekcji dostawowej
Wielkość opakowania 1 ampułkostrzykawka
Działanie/właściwości
  • objawowe leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów

Suplasyn 0,02g/2ml 1 ampułkostrzykawka to wyrób medyczny wskazany do objawowego leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. To preparat w postaci iniekcji dostawowych podawanych w celu zmniejszenia bólu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów, polepszenia właściwości ruchowych stawu, poprawienia funkcji amortyzacyjnych i zwiększenia ilości substancji smarujących w stawach.


Właściwości

  • Sterylny roztwór hialuronianu sodu.
  • W postaci iniekcji dostawowych.
  • Wyrób medyczny.

Jak działa Suplasyn?

Kwas hialuronowy to związek prototypowy szerokiego wachlarza biopolimerów sacharydowych (glikozaminoglikanów), które są istotnymi elementami pozakomórkowych struktur tkankowych, obejmujących również chrząstki i maź stawową. Preparat Suplasyn zawiera kwas hialuronowy o określonej długości łańcucha cząsteczek i o wysokim stopniu oczyszczenia. Wprowadzenie produktu Suplasyn w jamy stawowe sprzyja normalizacji stanu stawu po punkcji. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu wewnętrznego, fizjologicznego środowiska stawu. Dowiedziono że produkt wywiera korzystny wpływ w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów, łagodząc ból i polepszając fizyczne czynności stawów.


Skład

Każda strzykawka zawiera:

  • sól sodową kwasu hialuronowego 20 mg
  • substancje pomocnicze do objętości 2 ml.

Jak stosować

W zależności od wielkości stawu, dawki do 6ml mogą być podawane dostawowo.

Przeznaczony do podania jednorazowego.

Stosować ścisłą technikę aseptyczną. Wyrzucić każdą nie zużytą do końca dawkę w strzykawce. Aby użyć napełnioną strzykawkę, należy zdjąć końcówkę Luer i założyć odpowiednią kaniulę (zalecane 21-25 G w zależności od stawu) i zabezpieczyć lekko ją dokręcając.


Dzienne spożycie

Zalecany schemat dawkowania dla produktu Suplasyn w strzykawce 2ml to 1 wstrzyknięcie na tydzień przez trzy tygodnie, w zależności od stanu pacjenta, można podawać do 6 zastrzyków.

Przeznaczenie

Kiedy stosować Suplasyn?

Objawowe leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów. W tym samym czasie leczonych może być klika stawów.

Czy stosowanie Suplasyn w ciąży jest bezpieczne?

Ze względu na brak danych klinicznych dotyczących stosowania kwasu hialuronowego u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, leczenie za pomocą produktu Suplasyn nie jest zalecane w przypadku tych pacjentów.


Ostrzeżenia

Nie podawać pacjentom, u których stwierdzono reakcje nadwrażliwości.

Należy uwzględnić środki ostrożności i przeciwwskazania zazwyczaj obowiązujące w przypadku jakiegokolwiek zastrzyku dostawowego.

Nie wstrzykiwać domięśniowo.

Produkt Suplasyn nie powinien być stosowany u pacjentów z zapaleniem/podrażnieniem stawu, jako, że działania niepożądane występują najczęściej u pacjentów, u których istnieje już zapalenie/podrażnienie stawu.
W ciągu 24 do 48 h po zastrzyku pacjent powinien odpoczywać, jak również unikać intensywnego wysiłku fizycznego w trakcie całego leczenia.
Należy unikać stosowania preparatu Suplasyn z produktami używanymi do sterylizacji lub dezynfekcji zawierającymi roztwory czwartorzędowe soli amonowych.

Przechowywanie

Przechowywać w temp. od 4°C do 25°C. NIE ZAMRAŻAĆ.
Przed wstrzyknięciem doprowadzić do temperatury pokojowej.


Możliwe skutki uboczne

Przemijający, krótkotrwały ból może wystąpić po wprowadzeniu preparatu dostawowo. W leczonym stawie może wystąpić łagodna reakcja miejscowa w postaci bólu, uczucia gorąca, hipertermii, zaczerwienienia, wysięku, podrażnienia i opuchlizny/zapalenia. Jeśli objawy te wystąpią, należy pozwolić stawowi odpocząć oraz miejscowo obłożyć lodem. W przypadku większości pacjentów, objawy ustępują w przeciągu kilku dni. W niektórych przypadkach, łagodne reakcje miejscowe takie jak bolesność, podrażnienie, opuchlizna/zapalenie stawu i wysięk mogą znacznie przybrać na sile co ma związek z nadwrażliwością. W takich wypadkach, interwencja lekarska, np. odessanie płynu stawowego, może okazać się konieczna. Miejscowym działaniom niepożądanym mogą towarzyszyć reakcje ogólnoustrojowe, takie jak gorączka, dreszcze lub reakcje sercowo-naczyniowe, a w rzadkich przypadkach reakcje anafilaktyczne. W niezwykle rzadkich przypadkach po podaniu produktu Suplasyn obserwowano wysypkę/swędzenie, pokrzywkę, zapalenie błony maziowej i spadek ciśnienia krwi. Jeśli wystąpią działania niepożądane stosowanie preparatu należy przerwać.

Waga

Opakowanie zawiera 1 ampułkostrzykawkę.


Dystrybutor

PROFARM PS SP. Z O.O.

Producent

Mylan Institutional,
Inverin, Co. Galway,
Ireland


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.