Suplasyn m.d., 7mg/0,7 ml, 1 ampułkostrzykawka

Kwas hialuronowy w ampułostrzykawce do uzupełnienia mazi stawowej.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

51,33

Klienci kupili również

O produkcie: Suplasyn m.d., 7mg/0,7 ml, 1 ampułkostrzykawka

100005300

Opis

Wiskoelastyczny roztwór przeznaczony do uzupełniania mazi stawowej w małych stawach.

Właściwości

Suplasyn m.d. to sterylny roztwór kwasu hialuronowego o optymalnej masie cząsteczkowej 500-1000 KDa, dostępny w formie ampułkostrzykawki gotowej do wykonania iniekcji.

KWAS HIALURONOWY (HA) jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu wewnętrznego,fizjologicznego środowiska stawu

Skład

Roztwór wiskoelastyczny o określonej wadze molekularnej oczyszczonego kwasu hialuronowego, uzyskanego w procesie fermentacji(m.d. oznacza małą dawkę). Każda ze strzykawek zawiera: Sól sodową kwasu hialuronowego7 mg. Substancje pomocnicze do obj. 0,7 ml

Jak stosować

W zależności od wielkości stawu, dawki do 0,7ml mogą być podawane dostawowo. Zalecany schemat dawkowania produktu to 1 wstrzyknięcie na tydzień przez trzy tygodnie. W zależności od stanu pacjenta, można podać więcej wstrzyknięć. Stosować ścisłą technikę aseptyczną. W tym samym czasie leczone może być kilka stawów. Wyrzucić każdą niezużytą do końca dawkę w strzykawce. Aby użyć napełnioną strzykawkę, należy zdjąć końcówkę Luer i założyć odpowiednią kaniulę (np. 25 G) i zabezpieczyć lekko ją dokręcając. PODZIAŁKĘ NA ETYKIECIE STRZYKAWKI NALEŻY TRAKTOWAĆ WYŁĄCZNIE JAKO WSKAZÓWKĘ.

Przeznaczenie

Wskazanie do stosowania produktu Suplasyn m.d. to objawowe leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów.
Injekcje dostawowe kwasem hialuronowym zwiększają lepkość i elastyczność płynu stawowego dzięki czemu pozwalają:
  • poprawić ruchomość i amortyzację stawu
  • zmniejszyć natężenie bólu
  • spowolnić proces degeneracyjny w obrębie chrząstki stawowej i umożliwić jej regenerację.

Ostrzeżenia

DO UŻYCIA TYLKO PRZEZ LEKARZA.

Nie podawać pacjentom, u których stwierdzono reakcje nadwrażliwości. Należy uwzględnić środki ostrożności i przeciw wskazania zazwyczaj obowiązujące w przypadku jakiegokolwiek zastrzyku dostawowego. Nie podawać do naczyniowo. Produkt SUPLASYN m.d.nie powinien być stosowany u pacjentów z zapaleniem/podrażnieniem stawu, jako, że działania niepożądane występują najczęściej u pacjentów,u których istnieje już zapalenie/podrażnienie stawu. Ze względu na brak danych klinicznych dotyczących stosowania kwasu hialuronowego u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, leczenie za pomocą produktu SUPLASYN m.d.nie jest zalecane w przypadku tych pacjentów. W ciągu 24 do 48 h po zastrzyku pacjent powinien odpoczywać, jak również unikać intensywnego wysiłku fizycznego w trakcie całego leczenia. Przemijający, krótkotrwały ból może wystąpić po wprowadzeniu preparatu dostawowo. W leczonym stawie może wystąpić łagodna reakcja miejscowa w postaci bólu, uczucia gorąca, hipertermii, zaczerwienienia, wysięku, podrażnienia i opuchlizny/zapalenia.Jeśli objawy te wystąpią, należy pozwolić stawowi odpocząć oraz miejscowo obłożyć lodem. W przypadku większości pacjentów, objawy ustępują w przeciągu kilku dni. W niektórych przypadkach, łagodne reakcje miejscowe takie jak bolesność, podrażnienie, opuchlizna/zapalenie stawu i wysięk mogą znacznie przybrać na sile co ma związek z nadwrażliwością. W takich wypadkach, interwencja lekarska, np. odessanie płynu stawowego, może okazać się konieczna. Miejscowym działaniom niepożądanym mogą towarzyszyć reakcje ogólnoustrojowe, takie jak gorączka, dreszcze lub reakcje sercowo-naczyniowe, a w rzadkich przypadkach reakcje anafilaktyczne. W niezwykle rzadkich przypadkach po podaniu produktu SUPLASYN m.d.obserwowano wysypkę/swędzenie, pokrzywkę, zapalenie błony maziowej i spadek ciśnienia krwi. Jeśli wystąpią działania niepożądane stosowanie preparatu należy przerwać. Należy unikać stosowania preparatu SUPLASYN m.d.z produktami używanymi do sterylizacji lub dezynfekcji zawierającymi roztwory czwartorzędowe soli amonowych.

PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI. NIE UŻYWAĆ JEŚLI BLISTER JEST USZKODZONY. DO UŻYCIA TYLKO PRZEZ LEKARZA. WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU JEDNORAZOWEGO. WYRZUCIĆ STRZYKAWKĘ Z CZĘŚCIOWO ZUŻYTYM PREPARATEM. PONOWNE UŻYCIE MOŻE SPOWODOWAĆ RYZYKO WYSTĄPIENIA SKAŻENIA I/LUB ZAKAŻENIE LUB ZAKAŻENIE KRZYŻOWE U PACJENTA.
Przechowywać w temperaturze od 4°C do25°C. NIE ZAMRAŻAĆ.


Dystrybutor

STADA POLAND SP. Z O.O.

Producent

Mylan Institutional, Inverin, Co. Galway, Ireland
Mylan Pharma Group Limited, Ireland


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.