Sutricon CC, plastry silikonowe na blizny z witaminą E, 5sztuk

Wyrób medyczny - silikonowe plastry na blizny z warstwą witaminy E.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

106,33

O produkcie: Sutricon CC, plastry silikonowe na blizny z witaminą E, 5sztuk

100018468

Opis

Sutricon® CC to silikonowe plastry z witaminą E na blizny po cesarskim cięciu o rozmiarze 5x30cm.

Właściwości

Plastry silikonowe Sutricon CC skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn. Innowacyjna struktura plastra, zawierająca żel silikonowy, ma właściwości zbliżone do zdrowej ludzkiej skóry: elastyczność, przepuszczalność tlenu i zapobieganie procesowi nadmiernej transepidermalnej utracie wody. Dzięki tym cechom plastry silikonowe na blizny redukują dyskomfort związany z blizną taki jak ból, swędzenie czy uczucie ciągnięcia.

Plastry silikonowe Sutricon CC zostały dodatkowo wzbogacone o witaminę E, która wspomaga działanie silikonu, co przekłada się na lepsze efekty terapii leczenia blizn w porównaniu do zastosowania samego silikonu. Witamina E stymuluje epitelializację, pozwala utrzymać odpowiednie nawilżenie naskórka oraz zdrowy wygląd skóry.

Zalety produktu Sutricon CC:

 • zmniejszają, rozjaśniają i wygładzają bliznę,
 • zapobiegają powstawaniu blizn przerostowych i keloidów,
 • niwelują uczucie napięcia i swędzenia,
 • zabezpieczają bliznę przed czynnikami zewnętrznymi,
 • 24-godzinne działanie – stały efekt lekkiego nacisku i masowania blizny,
 • mogą być stosowane na bliznach świeżych jak i dojrzałych, nawet 9-letnich,
 • dzięki swojej elastyczności dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała,
 • zapobiegają transepidermalnej utracie wody i zapewniają przepuszczalność tlenu,
 • charakteryzują się doskonałą adhezyjnością (przyczepnością), dzięki czemu możliwa jest wielokrotna aplikacja,
 • są ultracienkie (0,25 mm) oraz przezroczyste, dzięki czemu są prawie niewidoczne na skórze.

Jakie są różnice między plastrami Sutricon CC a maściami na blizny?

Maści z witaminą E od dawna stosuje się do zmniejszania widoczności blizny po cesarskim cięciu oraz tych powstałych z innych przyczyn. Jednak plastry silikonowe przynoszą często lepsze efekty z powodu łatwości ich użytkowania oraz ciągłego oddziaływania na ślad po ranie. Nie ma potrzeby pamiętać o regularnym smarowaniu blizny, nie brudzą ubrań, a do tego zapewniają stały ucisk (coś w rodzaju masażu) i chronią przed czynnikami zewnętrznymi.

Sutricon CC – kiedy stosować plastry?

Plastry silikonowe z witaminą E nakleja się zarówno na dość świeże, jak i stare blizny. Z rozpoczęciem terapii należy jednak poczekać do momentu, aż rana się całkowicie zagoi, znikną strupy oraz zacznie być widoczna nowa tkanka – czyli do etapu mobilizacji blizny. Najpopularniejsze zastosowanie plastrów to pielęgnacja blizny po cesarskim cięciu.

Jak działają plastry Sutricon CC?

Silikon użyty w plastrach Sutricon CC ma właściwości zbliżone do zdrowej ludzkiej skóry, dzięki czemu są praktycznie nieodczuwalne w czasie noszenia. Poza tym przepuszczają powietrze, zapobiegają utracie wody i zapewniają bliźnie ochronę mechaniczną przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo witamina E rozjaśnia skórę, wspomaga procesy regeneracyjne, reguluje produkcję elastyny i kolagenu oraz działa antyoksydacyjnie (co przyspiesza proces gojenia).

Czy plastry Sutricon CC dobrze się trzymają?

Większość mam, które stosowało plastry Sutricon na bliznę po cesarskim cięciu, było zadowolonych z czasu trzymania się produktu na skórze. Tak jak deklaruje producent, jeden kawałek plastra powinien spokojnie trzymać się przez 3-5 dni. Poza tym docięte do wielkości blizny plastry wygodnie się nakleja i odkleja, choć dojście do całkowitej wprawy może zająć kilka dni.

Czy same plastry wystarczą na bliznę po cesarskim cięciu?

Nie, w czasie mobilizacji blizny należy pamiętać o regularnym naciąganiu skóry i delikatnych masażach. Poza tym nawet po zabliźnieniu się rany z zewnątrz nie wolno się forsować, tkanki wewnętrzne goją się bowiem znacznie dłużej.


Skład

Składniki: żel silikonowy z witaminą E, elastyczna membrana poliuretanowa.

Jak stosować

Po całkowitym zagojeniu rany (kiedy zejdą wszystkie strupy i pojawi się nowa tkanka) można zastosować silikonowe plastry Sutricon CC na blizny po cesarskim cięciu. Przed użyciem dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. Plaster należy dociąć do wielkości blizny, zostawiając margines 5 mm z każdej strony i nakleić na bliznę. 1 plaster = 3 - 5 dni stosowania. Raz na dobę należy zdjąć plaster, umyć bliznę, osuszyć i nałożyć ponownie ten sam plaster. Długość terapii to średnio:
-min. 3 miesiące w przypadku blizn świeżych,
-min. 6 miesięcy w przypadku blizn starszych.

W przypadku dużej blizny po cięciu cesarskim o rozmiarach 0,5 x 14 cm z jednego, dużego opakowania można uzyskać 30 mniejszych plastrów. Stosując jeden plaster silikonowy przez 5 dni, opakowanie wystarczy na 150 dni terapii.

Przeznaczenie

Plastry silikonowe na blizny Sutricon CC przeznaczone są do:
 • blizn po cesarskim cięciu,
 • w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu,
 • w zmniejszeniu widoczności blizn świeżych i dojrzałych (nawet do 9 lat).

Waga

Zawartość: 5 plastrów 5x30 cm,

Dystrybutor

VERCO

Producent

VERCO S.A.,
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.