Symbiolact B, 30 saszetek

Dostępny
78,28
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100013769

SymbioLactB to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający biotynę i szczep bakterii kwasu mlekowego(Bifidobacterium lactis) . Bakterie te należą do naturalnej flory jelitowej.

Właściwości

Bakterie zawarte w SymbioLact®B poddano liofilizacji. Po połączeniu z wodą bakterie ją pobierają, co prowadzi do ich aktywacji i namnażania. Oprócz bakterii kwasu mlekowego SymbioLact®B zawiera biotynę (30 µg na torebkę). Biotyna to witamina rozpuszczalna w wodzie odgrywająca ważną rolę w metabolizmie komórek organizmu. Tkanki o wysokiej aktywności, takie jak błony śluzowe, do prawidłowego działania potrzebują biotyny. Błona śluzowa jelita stanowi największą z błon śluzowych organizmu i ulega całkowitej regeneracji w ciągu 2-3 dni. W celu trwałego utrzymania tej wydajności metabolicznej konieczne jest dostarczanie organizmowi wszelkich składników odżywczych. Większość biotyny przyjmowana jest z pożywieniem. Mniejsze ilości są produkowane przez florę jelitową, co przyczynia się do uzupełniania dziennych dawek biotyny przyjmowanych z pokarmem. Podwyższone zapotrzebowanie na biotynę może wystąpić zwłaszcza w przypadku przyjmowania różnych leków, takich jak np. antybiotyki. 1 porcja SymbioLact®B (1 torebka) zawiera liofilizowane bakterie kwasu mlekowego przewodu pokarmowego (Bifidobacterium lactis) w ilości ≥ 1×109 jednostek tworzących kolonię (CFU) na gram.

Tabela

Składniki 1 saszetka (2 g)
Inulina 500 mg
Biotyna 30 mg 60% Referecyjnych Wartosci Spożycia
Liofilizowane bakterie kwasu mlekowego przewodu pokarmowego (Bifidobacterium lactis) ≥ 1×109 jednostek tworzących kolonię (CFU) na gram.

Skład

Składniki: maltodekstryny, bakterie kwasu mlekowego (LAB): Bifidobacterium lactis (BB-12®), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), biotyna.

Jak stosować

Zawartość saszetki (2 g) rozpuścić w szklance niegazowanej wody i wypić podczas posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1-2 saszetki dziennie.

Ostrzeżenia

Może zawierać śladowe ilości białka mleka.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Waga

Masa/objętość netto: 2 g x 30 saszetek

Dystrybutor

Miralex Sp. z o.o
ul. Lotnicza 4,64-920 Piła

Producent

SymbioPharm
GmbHAuf den Luppen 1035745 Herborn

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.