Nexon Pharma MAX syrop na kaszel z porostem islandzkim, 200 ml

Dostępny
12,58

O produkcie: Nexon Pharma MAX syrop na kaszel z porostem islandzkim, 200 ml

100052099

Opis

Nexon Pharma MAX syrop na kaszel z porostem islandzkim, 200 ml to wyrób medyczny zalecany do stosowania w celu ochrony i nawilżenia śluzówki jamy ustnej oraz gardła. Specjalnie dobrane składniki łagodzą suchy kaszel, chrypkę i ból gardła.


Właściwości

  • Bezpieczny dla osób dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia.
  • Działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne, antyoksydacyjne i łagodzące.
  • Porost islandzki pomaga łagodzić obawy suchego kaszlu, chrypki i bólu gardła.
  • Porost islandzki osłania śluzówkę gardła i jamy ustnej.
  • Naturalny skład.

Syrop na kaszel z porostem islandzkim Nexon Pharma MAX to wyrób medyczny, który zalecany jest do stosowania w celu ochrony i nawilżenia śluzówki jamy ustnej oraz gardła. Specjalnie opracowana formuła na bazie wyciągu z plechy porostu islandzkiego przyczynia się do łagodzenia takich objawów jak suchy kaszel, chrypka, ból gardła oraz uczucie suchości i pieczenia w jamie ustnej. Preparat ma krótki, naturalny skład, dzięki czemu jest bezpieczny dla dzieci powyżej 1. roku życia.

Receptura syropu na kaszel Nexon Pharma MAX bazuje na wyciągu z porostu islandzkiego, który powleka błonę śluzową jamy ustnej oraz gardła i znakomicie je nawilża, dzięki czemu pomaga zredukować objawy związane z przeciążeniem strun głosowych. Syrop warto stosować w przypadku problemów górnych dróg oddechowych, związanych z infekcją lub nadwyrężeniem.


Skład

Wyciąg z plechy porostu islandzkiego (Cetraria islandica L. Acharius), woda, sacharoza, glicerol, benzoesan sodu, guma ksantanowa, kwas cytrynowy, naturalny aromat truskawkowy.

Jak stosować

W celu odmierzenia odpowiedniej dawki syropu należy posługiwać się kieliszkiem miarowym dołączonym do opakowania.

W przypadku małych dzieci produkt podaje osoba dorosła.
Dzieci w wieku od 1 do 6 lat: 5 ml syropu 1-2 razy dziennie, w zależności od potrzeby.
Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat: 5 ml syropu 3-4 razy dziennie, w zależności od potrzeby.
Dorośli: 10 ml syropu 3-4 razy dziennie, w zależności od potrzeby.
Przed użyciem dokładnie wstrząsnąć butelką.
Przez około pół godziny po zażyciu nie należy pić ani spożywać posiłków, aby zachować właściwości powłoki ochronnej.
Może być używany niezależnie od pory dnia.
Po każdym użyciu należy przepłukać kieliszek miarowy letnią wodą, pozostawić do wysuszenia (nie stosować środków i urządzeń do czyszczenia - zmywarka).


Przeznaczenie

Wyrób medyczny jest przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 1. roku życia. Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.

Wyrób medyczny Syrop na kaszel z porostem islandzkim MAX może być stosowany jako środek pomocniczy podczas infekcji bakteryjnych i wirusowych (np. przeziębienie, angina), a także po przebytych chorobach w celu łagodzenia podrażnień błony sluzowej jamy ustnej i gardła. Wyrób medyczny Syrop na kaszel z porostem islandzkim MAX zalecany jest osobom: odczuwającym objawy suchego, drażniącego kaszlu; odczuwającym podrażnienie, ból gardła; którym towarzyszy uczucie bólu i pieczenia podczas przełykania; odczuwajacym uczucie suchości jamy ustnej i gardła spowodowane czynnikami zewnętrznymi (m.in. przebywanie w pomieszczeniach niewietrzonych, silnie ogrzewanych lub klimatyzowanych); odczuwającym objawy chrypki, która może pojawiać się m.in. w wyniku nadwyrężenia strun głosowych.


Ostrzeżenia

Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik wyrobu. U dzieci może wywołać efekt przeczyszczający, jeśli jest stosowany w zbyt dużej ilości. Należy stosować zgodnie z instrukcja używania. Stosowanie preparatu u dzieci ponizej 1 roku życia należy skonsultować z lekarzem. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Ze względu na zawartość sacharozy (810 mg/5 ml) zaleca się ostrożność w stosowaniu u osób chorych na cukrzycę. Jeśli wyrób jest stosowany pomocniczo podczas infekcji bakteryjnych i wirusowych, a objawy nie ustępują lub nasilają się po 7 dniach, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dystrybutor

Nexon Pharma Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Chełmżyńska 249,
04-458 Warszawa

Producent

Curtis Health Caps S.A. Wysogotowo,
ul. Batorowska 52,
62-081 Przeźmierowo

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.