Tantum Flu, 600 mg + 10 mg, smak cytrynowy, 10 saszetek

Dostępny
17,12
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100013683

Tantum Flu zawiera połączenie substancji czynnych, które są skuteczne w łagodzeniu objawów związanych z przeziębieniem i grypą, w tym dolegliwości bólowych (m.in. bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, oraz w obniżeniu gorączki.

Wskazania

Łagodzenie objawów związanych z przeziębieniem i grypą, w tym dolegliwości bólowych (m.in. bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, oraz w obniżeniu gorączki.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na paracetamol, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • Ciężka choroba serca;
  • Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) lub nadczynność tarczycy;
  • Jeśli pacjent przyjmuje lub w ciągu ostatnich 14 dni przyjmował leki zwane inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), stosowane zazwyczaj w leczeniu depresji;
  • Jeśli pacjent przyjmuje inne leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa i oczu (sympatykomimetyki).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować tego leku jednoczesnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, ponieważ przyjęcie więcej niż 6 - 8 g paracatetmolu na dobę może uszkodzić wątrobę. Uszkodzenie wątroby może wystąpić również po zastosowaniu mniejszych dawek leku, lub po krótkotrwałym stosowaniu paracetamolu przez pacjentów bez wcześniejszego zaburzenia czynności wątroby, ale spożywających równocześnie alkohol lub inne substancje toksyczne dla wątroby.
Długotrwałe nadużywanie alkoholu znacząco zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby przez paracetamol. Najwyższe ryzyko uszkodzenia wątroby występuje w przypadku chronicznych alkoholików z krótkim okresem abstynencji (12 godzin).
Podczas stosowania tego leku nie należy spożywać alkoholu.
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Tantum Flu o smaku pomarańczowym należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
  • Jeśli u pacjenta występuje zespół Raynauda (niedostateczne krążenie krwi powodujące blednięcie i drętwienie palców) lub cukrzyca.
  • Jeśli u pacjenta występują problemy z wątrobą lub nerkami.
  • Jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby przebiegająca bez marskości (tj. niezwiązana ze zmianami w obrębie komórek wątroby).
  • Jeśli u pacjenta występuje jaskra zamkniętego kąta lub powiększenie gruczołu krokowego.

Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, w tym o lekach wydawanych bez recepty.Szczególnie ważne jest poinformowanie lekarza lub farmaceuty, jeśli pacjent stosuje którykolwiek z poniższych leków:
  • leki mogące zwiększać wchłanianie paracetamolu (np.metoklopramid i domperydon, stosowane w nudnościach i wymiotach) lub mogące je zmniejszać lub opóźniać (np. kolestyramina, stosowana, gdy występuje zbyt duże stężenie cholesterolu we krwi);
  • leki rozrzedzające krew i zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi (np. warfaryna i inne pochodne kumaryny), gdyż paracetamol stosowany w dużych dawkach może nasilać ryzyko krwawienia;
  • preparaty zawierające trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (stosowane w leczeniu depresji), inne leki ułatwiające oddychanie w wyniku udrożnienia przewodów nosowych lub barbiturany (stosowane w zaburzeniach snu lub padaczce);
  • leki zawierające inhibitory monoaminooksydazy
  • leki zawierające tzw. beta-blokery (stosowane w leczeniu nadciśnienia krwi) i leki rozszerzające naczynia krwionośne (stosowane w w leczeniu nadciśnienia krwi, bólu nóg wywołanym przez problemy naczyniowe lub w zespole Raynauda);
  • leki stosowane w niewydolności serca (digoksyna i glikozydy nasercowe).

Ciąża

Nie zaleca się stosowania leku Tantum Flu w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat:
1 saszetka co 4-6 godzin. Maksymalnie stosuje się 4 saszetki na dobę.
Stosowanie u dzieci:
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


Bardzo rzadko:

  • reakcje skórne
Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
  • reakcje alergiczne lub reakcje nadwrażliwości (takie jak wysypka skórna),
  • zmiany we krwi, takie jak trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi, które może powodować, że łatwiej występuje krwawienie i powstają siniaki), pancytopenia (zmniejszenie liczby białych i czerwonych krwinek), agranulocytoza, leukopenia lub neutropenia (zmniejszenie liczby krwinek białych, co zwiększa ryzyko wystąpienia zakażenia),
  • wysokie ciśnienie krwi,
  • ból głowy,
  • wymioty,
  • kołatanie serca (nieregularne lub przyspieszone bicie serca),
  • ostre zapalenie trzustki (stan zapalny trzustki charakteryzujący się występowaniem nagłego bólu brzucha),
  • trudności w oddawaniu moczu (jedynie u mężczyzn).

Skład

Każda saszetka zawiera 600 mg paracetamolu i 10 mg fenylefryny chlorowodorku (co odpowiada 8,2 mg fenylefryny).
Pozostałe składniki to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, kwas askorbowy, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat czerwonej pomarańczy, kurkumina proszek 5% P-WD (kurkumina E 100 + syrop glukozowy wysuszony).

Producent

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Podleśna 83, 05-552 Łazy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.